Ембріон провів у рідкому азоті 19 років. А потім народилася людина

І знову на таблоїдах США… Цього разу – із сенсаційною новиною про народження дитини з ембріона, який було заморожено 19 років тому. Про це повідомляє газета The Virginian Pilot.

У братів-близнюків різниця у віці становить 18 років

19 років тому жінка, яка завагітніла близнюками, не зважилася на народження двох дітей. Тому один із ембріонів одержав статус «залишкового біологічного матеріалу» і аж на 19 років був відправлений у рідкий азот. Другому ембріону пощастило більше: батьки й вчені дозволили йому розвиватися природно й у визначений строк на світ з’явився хлопчик. Це відбулося в Інституті репродуктивної медицини ім. Джонса в місті Норфолк, штат Вірджинія, США. Усі маніпуляції, безперечно, були анонімними.

Учені визнають наявність біоетичних проблем

Молодшого брата-близнюка народила 42-річна жінка. Ембріон, який провів у рідкому азоті 19 років, був підсаджений їй під час операції штучного запліднення.

Брати, розділені науковими експериментами на 19 років, по суті є повними біологічними родичами. І, попри те, що біологічні батьки хлопчиків приховали свої імена, цілком можливо, що життя зіштовхне колись братів-близнюків…

І що тоді?

Навіть учені визнають наявність біоетичних і юридичних проблем:

– Чи має молодший хлопчик права на успадкування майна своїх біологічних батьків, наприклад?

– Який юридичний статус людини, народженої із «залишкового біологічного матеріалу»?
Ще більше запитань виникає з погляду людської етики. І цілковитий обвал – із погляду релігії…

От лише деякі з них:

– про правомірність «часткового аборту»: залишити одну дитину, а другу «віддати науці» – це прояв вищого цинізму та безсердечності?
Чи сувора необхідність, спричинена, наприклад, скрутним фінансовим становищем або святою вірою в науку?

– Чи припустимо майже два десятиліття зберігати життя в законсервованому стані?
Хіба не більш етично, якщо вже факт поділу ембріонів усе-таки відбувся, одному з них дати загинути, а не зберігати в протиприродних умовах?

– І останнє запитання: а які справи з душею цього хлопчика?
Згідно з православною релігією, наприклад, навіть двоклітинний ембріон уже має душу. Що було з нею всі ці 19 років? Запитання зі східних релігій: а чи не одержала карма цієї людини непоправних викривлень?

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *