Догляд за шкірою у період вагітності

Як доглядати за шкірою під час вагітності? Якою косметикою користуватися? Чи можна відвідувати SPA-салони і робити антицелюлітний масаж?

На запитання lady.tochka.net відповідає лікар-дерматокосметолог Микола Васильович Стельмах.

– Миколо Васильовичу, які найпроблемніші зони у жінки в період вагітності?

– Це груди, живіт, ноги і стегна. У цих зонах шкіра схильна до найбільш серйозних змін, а, значить, потребує найбільш ретельного догляду.

– Початок «небезпечного» для шкіри періоду?

-Найвідчутніший – другий триместр вагітності. Дитина починає активно рости, і різко зростає імовірність виникнення розтяжок і целюліту. Тому шкіра вагітних потребує особливого догляду, ретельно підібраного.

– Якого саме?

– Під час вагітності в організмі жінки відбувається перебудова багатьох систем і органів. У результаті чого порушуються бар’єрні функції шкіри. У вагітних жінок найчастіше шкіра обличчя і тіла стає сухою, зневодненою. Також у період вагітності підвищується проникність шкіри, у багатьох жінок з’являється відчуття дискомфорту і свербіння. Тому більшість естетичних програм, які пропонують вагітним, спрямовані на глибоке зволоження шкіри і зміцнення епідермального бар’єру.

– Які процедури для тіла рекомендуєте вагітним?

– З метою очищення і зміцнення шкіри тіла вагітним жінкам раджу робити процедури поверхневих пілінгів. Також корисний лімфодренажний масаж (знімає набряклість, активізує лімфу і виводить з організму токсини), нейроседативний масаж (стимулює вироблення природних ендорфінів). Зі SPA-процедур не шкідливі обгортання, які допоможуть впоратися з набряками. Головне – використовувати косметичні засоби, призначені спеціально для вагітних. Вони мають бути обов’язково гіпоалергенними, з підвищеним вмістом зволожувальних компонентів.

– Які процедури для шкіри обличчя дозволені вагітним?

– Найбільш безпечні та ефективні – це маски. Наприклад, з водоростями і екстрактами трав.

– Від яких процедур слід утриматися вагітним жінкам?

– Табу для вагітних – все, що спрямоване на зменшення об’ємів і позбавлення від целюліту. Це антицелюлітний масаж, всі апаратні процедури, наприклад, мікрострумова терапія або електроліполіз; також під час вагітності слід відмовитися від гідромасажу, SPA-капсул, лазні, сауни та інших теплових процедур. Також заборонені лазерна епіляція і нарощування нігтів.

Хочу зазначити, що при вагітності будь-яка, навіть найбезпечніша на перший погляд процедура краси повинна проводитися після консультації з гінекологом.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *