Дитина боїться темряви: що робити батькам і як допомогти малюкові подолати страх

Дитина боїться темряви: що робити батькам і як допомогти малюкові подолати страх © depositphotos.com

Боязнь темряви (або наукова назва хвороби ахлуофобія) — цілком нормальна фобія для дитини у віці від трьох до п’яти років. Саме в цей період у малюка з’являються знання, отримані з книжок, казок і мультфільмів, а також починає бурхливо розвиватися фантазія. Варто зазначити: психологи вважають, що якщо дитина боїться темряви в цьому віці, то бити в дзвони не варто. Але що робити батькам, коли дитина боїться темряви?

Розповідаємо про причини, за якими діти бояться темряви, і розбирається з тим, як вирішувати цю проблему.

Чому діти бояться темряви

Причина лежить на поверхні. У віці від трьох до п’яти років, діти бояться темряви тому, що розвивають здатність фантазувати, але не розрізняють уяву і реальність.

Наприклад, дитина боїться темряви тому, що їй сниться дуже реалістичний сон про звіра, який живе під ліжком. Вона може просити залишати запаленим світло саме тому, що так і не зрозуміла — сон це був чи реальні події.

Дитина боїться спати в темряві: що робити

Якщо дитина почала боятися темряви, то над нею ні в якому разі не можна сміятися (навіть якщо дитина боїться темряви в 10 років). Необхідно зробити все можливе, щоб допомогти малюкові знову знайти спокійний сон.

Коли твоя дитина боїться темряви в 6 або 8 років, то запитати її про страхи цілком логічно. Воона зможе детально пояснити, чому темрява представляється їй кошмаром і у вас вийде разом зруйнувати причину. Особливо ефективним буде загальне висміювання причини страху. Якщо він боїться монстра, що живе під ліжком — включи йому «Корпорацію монстрів», щоб трохи пом’якшити уявлення про страх. Або намалюйте того, кого боїться малюк в темряві, але зробіть малюнок смішним. Рвіть такі малюнки або фарбуйте їх яскравими фарбами — робіть все, щоб страх перетворився в смішне розвага.

Можна залишати включеним нічник, якщо дитина, яка боїться темряви, відчуває себе при цьому набагато безпечніше.

Допомагає побороти страх перед темрявою і наставництво. Подаруй дитині можливість відчути себе захисником і сміливцем — нехай вночі вона захищає свої іграшки, улюблені речі і домашніх тварин. А вийде це тільки в одному випадку — якщо вона буде проявляти сміливість і показувати іншим, що сон — це зовсім не страшно, то все вийде.

Раніше ми розповідали про дитяче ожиріння, його причини і профілактиці.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *