Дітям без щеплення Верховний Суд заборонив відвідувати садок

Дітям без щеплення Верховний Суд заборонив відвідувати садок © Depositphotos

Невакцинованій дитині Верховний Суд заборонив відвідувати дитячий садок. Вказане рішення з’явилося у Єдиному реєстрі судових рішень 17 травня. Редакція tochka.net вирішила з’ясувати, як вказане рішення вплине на відвідування дошкільних навчальних закладів іншими дітьми без щеплення.

  • Що вирішив Верховний Суд

Дітям без щеплення Верховний Суд заборонив відвідувати садок © Depositphotos

У вересні 2016 року дитину без щеплення прийняли до дитсаду у місті Славута Хмельницької області. Тоді дитину не було щеплено через відсутність вакцини. Проте хлопчик не відвідував дошкільний навчальний заклад. У 2017 році мати дитини знову вирішила відправити сина до дитсадку, але їй відмовили через відсутність необхідних щеплень. Жінка відмовилась привити дитину проти дифтерії, коклюшу та правця через недовіру до якості вакцини.

Мешканка Славути звернулась до міськрайонного суду. Цей суд виніс рішення, яким зобов’язав садочок не перешкоджати дитині у здобутті освіти. Однак Апеляційний суд Хмельницької області згодом скасував рішення суду першої інстанції. У рішенні апеляційний суд послався на те, що право на отримання дошкільної освіти пов’язане з обов’язком проходити профілактичні щеплення. Це гарантує безпеку не лише самої дитини, а й інших дітей.

Потім ця справа надійшла на розгляд до Верховного Суду. ВС підтримав думку апеляційної інстанції. Він зазначив, що вимога щеплення проти особливо небезпечних хвороб є виправданою. У цьому питанні є важливішим принцип суспільних інтересів над особистими інтересами.

  • Думка юриста

Редакція tochka.net вирішила звернутися за коментарем до адвоката, партнера юридичної компанії Berylstone Таїсії Білоцької.

Таїсія Білоцька
адвокат

погляд експерта

Дане рішення є одним із перших, що стосуються необхідності щеплень і саме воно визнає кризову епідеміологічну ситуацію. Згідно чинного процесу, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин будь-який інший суд зобов’язаний враховувати висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Це значить, що у аналогічних відносинах, вказані у рішенні норми права мають трактуватись іншими судами так само. При цьому слід зауважити, щодо данного рішення: скаржниця зазначала, що начеб-то щеплення є за її інформацією шкідливими, однак, не надавала жодних доказів до данного твердження. Можливо, при наданні таких доказів щодо завданої шкоди від щеплень під час судового розгляду, рішення і могло б бути іншим. Однак заборонити іншим дітям без щеплень відвідувати навчальні заходи на підставі викладених норм зможуть, і оскаржити такі дії з урахуванням позиції ВС буде складніше. Але важливим на сьогодні є те, що до значної частини громадян, які були впевнені, що законом не передбачено їх обов’язок захисту своїх дітей, в тому числі у вигляді щеплень, донесено протилежне, а також і наслідки нехтування таким обов’язкам.

  • Вакцинація

Останнім часом в Україні широко обговорюється тема вакцинації. Деякі громадяни виступають проти щеплення через недовіру до якості вакцин та ймовірну шкоду для здоров’я людини. Такі думки поширились після публікації низки робіт вчених, у яких вказувалося що вакцини можуть бути більш шкідливими ніж сама інфекція. Утім, вище вказані заяви викликали різку критику з боку медиків, які визнали недостовірними обгрунтування шкоди щеплень, висунуті антівакцінаторамі.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, де та як можна зробити щеплення від кору. Деталі за посиланням.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *