Із часом кінний спорт може стати для вашої дитини захопленням на все життя.
Кінноспортивні комплекси є практично скрізь. Дитина, одного разу покатавшись верхи, навряд чи забуде це чудове відчуття. І знову й знову прагнутиме прийти до кінного клубу.
Коли починати займатися верховою їздою
Уже з 3 років дитина може сидіти верхи. У 5-6 років дитина здатна навчитися їздити верхи, тобто правильно управляти конем. Головне, щоб малюк діставав до стремен і знав, де право і ліво.
Серйозніше займаються з дітьми з 10-12 років. Якщо ви хочете, щоб дитина досягла в кінному спорті вершин, потрібно починати з 3-5 років.
Скільки коштують канікули “на коні”, тобто заняття верховою їздою
Перше заняття верховою їздою коштує 50-70 грн. за годину. Навчання для початківців – 700 грн. за місяць (8 занять). Індивідуальні разові заняття 60-100 грн. У школі верхової їзди вашу дитину навіть навчать управляти фаетоном.
Для початку можна з’їздити з дитиною, наприклад, на травневі свята, на кінну прогулянку. Доведеться, звісно, викласти за задоволення від 100 до 300 грн., залежно від додаткових послуг. Однак верхова прогулянка допоможе дитині визначитися, чи до душі їй заняття кінним спортом.
Що потрібно дитині для верхової їзди
Для пробних занять нічого спеціально купувати не треба. Досить звичайних тренувальних штанів без швів і черевиків або чобіт із нерифленою підошвою на невеликому каблуці, краще без шнурків. На руки треба надягти рукавички, можна бавовняні. Каску або шолом дитині повинні видати.
На амуніцію для регулярних занять верховою їздою доведеться витратити близько 2 тис. грн.: захисний шолом – 600 грн., спеціальні рукавички зі штучної замші – 150-180 грн., взуття для верхової їзди зі спеціальною вставкою для стремена на підошві й на каблуку – від 270 грн., краги зі штучної замші – 300 грн., дитячі бриджі з колінною шкіряною леєю – 660 грн.
Верхова їзда – не лише ідея для чудових канікул, але й терапія
© Shutterstock Іпотерапія – це метод лікувальної їзди, особлива лікувальна фізкультура, призначена для дітей і дорослих, яким необхідна фізична, психосоціальна та особистісна реабілітація й адаптація.
Під час спеціальних занять з верхової їзди лікують дитячий церебральний параліч, травми спини, сколіози 1-2 ступеня, затримки психічного розвитку, олігофренію, синдром Дауна, мовленнєві порушення, аутизм, поведінкові розлади, серцево-судинні захворювання, порушення розвитку.
Верхова їзда допомагає стати на ноги навіть тим діткам, які не ходять.
Що дає верхова їзда дитині
Канікули у школі верхової їзди – просто необхідна умова для дітей, які багато часу проводять за комп’ютером, яким важко даються заняття у школі.
Провівши вихідні на свіжому повітрі з дивовижними тваринами, дитина стане уважнішою, менш збудливою й агресивною, та й пам’ять покращиться. Адже під час занять кінним спортом необхідно постійно концентрувати увагу, бути зосередженим, запам’ятовувати і планувати послідовність дій.
Під час канікул, займаючись верховою їздою, ваша дитина зміцнить м’язи спини, навчиться тримати рівновагу, натренує вестибулярний апарат. Дитина, яка займається верховою їздою, більш рухлива, в неї краща координація рухів.
© Shutterstock Завдяки кінному спорту навіть поліпшується мовлення і дрібна моторика в дитини, адже працюють м’язи кистей і пальців.
Школяр стає більш витривалим до фізичних навантажень.
Для боязких дітей верхова їзда – це шанс здобути впевненість у своїх силах і позбутися від страхів, розширити коло спілкування й навчитися знаходити спільну мову зі сторонніми людьми.
Для дитини верхова їзда – це справжнє свято. Хлопчики й дівчатка з однаковим захопленням розповідають друзям про своїх улюбленців, із задоволенням доглядають за ними.
Для батьків кінний спорт – шанс по-іншому поглянути на свою дитину. І хоча б півдня не переживати про те, де і з ким проводить час дитина. А це дуже важливо під час канікул.
А ще читай про те, як можна влаштувати пригодницькі вихідні для дитини.
Джерело: lady.tochka.net