Динамічна гімнастика: опановуємо всі рівні складності (відео)

Трюки батьків із малюками, які шокують оточуючих, коли дитина літає, як ластівка, перевертається і гнеться, як гутаперчевий хлопчик, називаються динамічною гімнастикою.

Нескладні й безпечні вправи може виконувати кожен з батьків, попередньо проконсультувавшись із лікарем та інструктором.

Динамічна гімнастика має кілька рівнів складності. Тож для кожної дитини необхідно підібрати індивідуальну інтенсивність і навантаження.

Важливо! Робити вправи треба регулярно. Малюк при цьому повинен почуватися комфортно. Ідеально – якщо він верещить від задоволення.

Але врахуй, навіть найменші відхилення в розвитку дитини можуть бути протипоказанням. Динамічна гімнастика суворо протипоказана діткам із порушеннями опорно-рухового апарату та при підвищеному м’язовому тонусі.

У чому користь динамічної гімнастики

По-перше, динамічна гімнастика – це вид тісного, довірчого спілкування дитини й батьків. По-друге, це одна з методик раннього розвитку дитини.

Під час занять динамічною гімнастикою активно працює вестибулярний апарат дитини. Динамічна гімнастика – це доступна форма фізичного тренування немовляти, вона приносить різноманітні позитивні ефекти для тіла і психіки.

Традиційна медицина відмахується від динамічної гімнастики, мовляв, ці вправи суперечать логіці природного розвитку дитини. Та й немає жодних досліджень щодо результатів динамічної гімнастики.

Якщо говорити про вплив динамічної гімнастики на розвиток дітей, то все дуже індивідуально. Для деяких динамічна гімнастика стає просто панацеєю від дитячого плачу й поганого сну. Вдосталь політавши й покрутившись, малюк просто з ніг валиться і спить по 4 години.

А якщо перед динамічною гімнастикою зробити дитині масаж, потім додати водні процедури, й усе це голяка, причому і батько, й малюк, то ефект буде просто приголомшливий.

© ShutterstockТактильний контакт із мамою й татом дуже корисний для крихітки.

А якщо дитині щось не сподобається під час занять, ви завжди можете його притиснути до себе й обійняти.

При цьому тілесний контакт впливає дуже добре.

У чому ж шкода динамічної гімнастики?

Сенс динамічної гімнастики – за допомогою власної ваги дитини розвивати її сухожилля й суглоби. Тобто велике навантаження припадає на суглоби ніжок і ручок.

Якщо батьки непідготовлені або невмілі, то є ризик пошкодження або розтягнення незміцнілих дитячих суглобів. Крім того, надмірні навантаження можуть вплинути на м’язовий апарат і будову скелета дитини.

Зараз можна знайти тренера з динамічної гімнастики, який правильно підготує і проконсультує батьків. І заодно покаже вправи для початківців.

Якщо батьки самостійно починають займатися динамічною гімнастикою з дитиною, вони повинні бути дуже обережні. Важливо уважно стежити за реакціями й емоціями дитини.

Коли починати займатися динамічною гімнастикою

Є два погляди щодо цього. Одні шанувальники динамічної гімнастики вважають: що раніше, то краще. Тобто буквально з перших днів народження.

© ShutterstockІнші до півтора місяців (або до 40-го дня життя) дитини не рекомендують починати заняття, адже крихітка тільки адаптується до навколишнього середовища.

Починати займатися динамічною гімнастикою краще після 1,5 місяців, коли періоди неспання різко збільшуються. Тобто малюк уже досить зміцнів.

Також багато залежить від компетентності батьків і впевненості у своїх діях і силі. Звісно, вертіти й підкидати новонародженого дуже складно. Значно простіше це робити з 3-4-місячним малюком.

Коли закінчувати займатися динамічною гімнастикою

Якщо ти займалася динамічною гімнастикою з дитиною, а потім раптом перестала на тривалий час, повертатися до занять можна тільки поступово. Крім того, різко припиняти займатися динамічною гімнастикою не можна, оскільки буде “синдром відміни”, як у спорті.

Як же бути? Адже шестимісячного досить важкого карапуза не так і просто крутити-вертіти. Хоча дитині, що вона важча, то веселіше. Тож дитину, коли вона трохи підросте, треба поступово привчати до гімнастичного комплексу. Почніть із драбинки, потім кільця, турнік.

Дізнайся, як правильно купати дитину.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *