Чим какає малюк? Оціни його підгузок

Кожна мама хвилюється, зазираючи в підгузок свого малюка. Колір, густота, запах, вкраплення, частота випорожнень можуть бути різними. Не поспішай хвилюватися, якщо ти помітила зміни.

Згадай, що крихітка їв напередодні, який прикорм одержав, через що могли змінитися його випорожнення. У разі необхідності все це треба розповісти педіатру, ця інформація допоможе йому розібратися в стані малюка. Твоя дитина росте, удосконалюються всі системи її організму, і десь у рочок його випорожнення будуть приблизно такими ж, як і в дорослої людини. Але поки що багато чого тобі незрозуміло. Спробуємо пояснити.

Чому зелене?

У перші дні після народження в підгузку маляти з’являється меконій. Він має вигляд темно-зеленої (майже чорної) густої маси, схожої на дьоготь. Меконій накопичується в кишечнику крихітки протягом усієї вагітності та складається із часток, що містилися в амніотичній рідині, які дитина проковтнула. Ця речовина повинна вийти з організму протягом перших 24-х годин після народження.

Якщо меконій не з’являється за цей час, педіатр повинен уважно оглянути малюка, перевірити прохідність кишечнику та функціонування травної системи.

Приблизно на п’яту добу життя випорожнення стають жовтуватими (іноді навіть оранжевими) та доволі рідкими. У них можуть бути грудочки неперетравленого молочка. Знай, що це абсолютно нормально і переживати з цього приводу не варто.

Також колір калу може бути трохи зеленуватим. Такий колір – результат взаємодії повітря з вмістом підгузка.

Якщо ти годуєш малюка сумішами, його випорожнення повинні бути світло-жовтими та кашкоподібними, тобто більш густими, ніж у малюка, який харчується грудним молоком. Модифіковане молочко складніше засвоюється та вимагає більш тривалого процесу перетравлювання.

Увага! Якщо кал надто рідкий, частий, має яскраво-виражений зелений колір, це може бути сигналом того, що в малюка кишкове захворювання.

Звідки цей жахливий запах?

Кал дитини, яка харчується грудним молоком, має доволі приємний маслянисто-молочний запах. Після шести місяців ти починаєш вводити в раціон малюка нові продукти. І тоді випорожнення дитини змінюються. Вони стають більш густими, а запах – більш інтенсивним і неприємним (особливо після введення м’яса). Що різноманітніша дієта малюка, то більше його випорожнення нагадують дорослі.

Пам’ятай, що різкі зміни запаху та консистенції калу більш важливі для визначення стану здоров’я крихітки, ніж зміни в кольорі та частоті випорожнень.

Увага! Якщо в калу дуже різкий, неприємний захід, це може бути ознакою алергії (зокрема, на глютен) або кишкового захворювання.

Що це за шматочки?

Травна система маляти ще не зовсім зріла. Не всі карапузи добре справляються з жуванням, тому частина продуктів потрапляє в шлунок недостатньо здрібненою й у результаті погано перетравлюється. Травна система поступово розвивається й дедалі краще справляється з великими частками їжі. Хоча шматочки неперетравлених продуктів ти можеш виявити у випорожненнях навіть дворічного малюка.

Увага! Від того, що малюк їсть, багато в чому залежить колір калу. Наприклад, морква надасть йому оранжевого кольору, буряк – темно-червоного.

Чи не надто часто?

Немовлята зазвичай випорожнюються після кожного годування. Малюки, які харчуються маминим молочком, – 8-10 разів на добу. Діти, які на штучному годуванні, як правило, какають від одного до чотирьох разів на добу. Зваж на те, що часті та доволі рідкі випорожнення – це ще не понос!

У немовляти, якому не виповнився один місяць, рідкі мізерні випорожнення? Це може означати, що воно одержує мало грудного молока.

Діти після 3-4 тижнів життя можуть зненацька змінити частоту випорожнень і замість кількох разів на день ходити по-великому, приміром, один раз на три дні. Не можна їх у такому випадку порівнювати з дорослими людьми, для яких нормально ходити в туалет 1-2 рази на день. Тому мама не повинна дивуватися або лякатися. Краще порадься з лікарем.

Іноді грудне молоко в крихіток засвоюється так добре, що взагалі немає жодних випорожнень, і тоді підгузок залишається майже чистим протягом кількох днів. Цьому можна порадіти, але тільки в тому випадку, якщо в малюка немає кольок, він нормально набирає вагу, додає в зрості, його нічого не турбує. При змінах випорожнень завжди треба враховувати самопочуття малюка.

Увага! Обов’язково покажи крихітку педіатрові, якщо випорожнення водянисті, зі слідами слизу, крові або гною. Слиз потрапляє в кал, якщо в дитини нежить, бронхіт або кишкове захворювання. Приводом для консультації з фахівцем можуть бути випорожнення, які вбираються в підгузок надто швидко.

Це закреп?

Якщо малюк при випорожненні плаче, довго тужиться, а при цьому підгузок залишається порожнім, можна говорити про закреп. Закрепи доволі часто досаждають діточкам, які на штучному вигодовуванні. Значно рідше вони непокоять малюків, які харчуються маминим молочком.

Серед малюків, яких годують грудьми, є такі, які какають один раз на 2-4 дні. Це не повинне викликати в тебе занепокоєння, якщо при цьому малюк
нормально поводиться, в нього не болить животик і не порушений сон.

Червоні вкраплення

У калі малюка можуть виявитися сліди крові: твердий кал або так званий раптовий вибуховий стілець залишають на стінках прямої кишки подряпини, що кровоточать. У такому випадку дитині ставлять дитячу гліцеринову свічку, розрізану уздовж на дві частини.

Увага! Якщо з появою крові в калі крихітка стає неспокійною, обов’язково покажи її хірургові. Це може бути ознакою такого захворювання, як інвагінація, коли кишка вклинюється в іншу кишку. Також кров у калі може означати вроджену неправильну будову кишечнику або важку форму поносу.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *