Бережи спинку малюка!

Хребет малюка м’який і дуже легко піддається деформаціям. Навіть у немовлят він потребує спеціального догляду! Більшість порушень постави родом із дитинства. Якщо ти хочеш уникнути проблем у майбутньому, дізнайся, як правильно піклуватися про хребет малюка.

Правильно носимо малюка

Навіть якщо твоя дитина ще малюсінька, зверни особливу увагу на те, як ти тримаєш її на руках. Намагайся змінювати положення дитини, навіть якщо тобі не дуже зручна певна поза. Пам’ятай: у немовлят часто спостерігається м’язова кривошия. Найчастіше це вроджене порушення, що може бути пов’язане з тривалим неправильним положенням голови плода в матці, вродженим пороком розвитку груднино-ключично-соскоподібний м’яз, здавлюванням шиї дитини пуповиною або травмами шийного відділу хребта при важких пологах.

Але кривошию можна й спровокувати, якщо носити малюка на одній руці. При цьому дитина постійно повертає голову в одну сторону і м’язи шиї працюють асиметрично.

Стежимо за позою уві сні

Подушка – це абсолютно зайвий атрибут у ліжку малюка. Він повинен лежати на плоскому, доволі твердому матраці. Крім цього, змінюйте поворот голови дитину під час сну. Намагайтеся викладати малюка на бік, уникаючи сну на спині. Пам’ятай, що череп немовляти ще дуже м’який, і в багатьох місцях складається з хрящової тканини, тому однакова поза дитини під час сну може візуально деформувати череп. Першим сигналом до цього може бути нерівномірний ріст або «скочування» волосся малюка.

Уникаємо дисплазії

Про це підступне порушення чули всі. Щорічно з діагнозом «дисплазія тазостегнового суглоба» народжуються до 3% малят. Несиметричні складочки на ніжках дитини, коліна, які туго розводяться в сторони або ж розводяться із клацанням – це основні симптоми дисплазії. Відомо, що в немовлят і дітей перших місяців життя за певних умов може відбуватися мимовільне вправляння голівки стегна в западину суглоба. Тому основною запорукою успішного лікування є перебування дитини в положенні з відведеними ніжками. Тому геть сповивання й тісний одяг! Дозволяй дитині активно рухатися, роби масаж, плавай. Одним із профілактичних методів є носіння маляти на стегні в дорослого. Тільки не забувай змінювати бік.

Щоб обійтися без використання стремен при дисплазії, важливо перші три місяці життя дитини виконувати вправи для зміцнення та розвитку тазостегнового суглоба. Розведення ніжок у сторони під прямим кутом – проста вправа, яка у випадку наявності симптомів дисплазії діє безвідмовно. Перед виконанням вправи постарайся, щоб дитина розслабилася, в жодному разі не застосовуй силу. Акуратно та повільно розводь ніжки малюка, при цьому грай з ним, відволікай його, щоб він не плакав і не напружував м’язів. Інакше вправа не принесе користі, тому що тобі не вдасться максимально розвести ніжки дитини.

Стимулюємо повзання

Це дуже важливе вміння для хребта та прекрасна гімнастика для м’язів. При повзанні зміцнюються м’язи спини, плечового пояса та ніг малюка. Хребет готується до ходьби. Зазвичай діти починають повзати у 8 місяців. Якщо до цього часу дитина ще не повзає, постарайтеся їй допомогти.

Поклади малюка на животик на килим, розсип поруч іграшки, щоб він сам захотів і добрався до них. Не допомагає? Повзайте разом! Або запросіть у гості дитину, яка вже добре повзає та зможе зацікавити вашу.

Сідаємо вчасно

Дитина не сідає сама? Отже, вона ще не готова. М’язи спини та хребта надто слабкі для цього. Якщо ти садитимеш малюка завчасно, це створить додаткове навантаження на нижню частину хребта. Однак якщо малюк відмовляється весь час лежати, ти можеш короткочасно підкладати під спину подушку, щоб дитина перебувала в нахиленому положенні. Але стеж, щоб спина та шия дитини були випрямленими.

Максимально рухаємося

Якщо маля відносно здорове, то приблизно до трьох років його хребет зазвичай розвивається нормально. Проблеми починаються з того моменту, коли дитині вперше скажуть: «Не бігай! Сиди спокійно!» Щоб м’язи розвивалися, вони повинні працювати. Тоді й функціональні вигини хребта формуватимуться правильно, і м’язи та зв’язки будуть досить міцними, щоб справлятися з навантаженнями. Здорова дитина повинна багато рухатися!

Маленький плавець

Навчання плаванню малюка – не модний каприз нашого часу, а ще одна можливість розкрити в новонародженому маляті додаткові потенціали розвитку тіла, розуму та душі. Дитина ще не забула того часу, коли плавала в животі мами. Тому водна стихія не лякає її, а, навпаки, здається близькою та рідною. Тим паче, що плавати не лише приємно, а й корисно. Адже раннє навчання плаванню має безліч переваг: дитина здобуває ні з чим не порівнянний досвід свободи руху! Крім того, під час плавання розвивається почуття рівноваги, фізичні вправи у воді роблять дитину більш витривалою, загартовують її організм. Водні заняття позитивно впливають на дітей із родовою травмою, зокрема з синдромом ДЦП, а також на недоношених й ослаблених дітей. Для таких дітей дуже важливо якнайбільше перебувати у воді.

Зверни увагу
Дуже важливо приділити увагу профілактиці рахіту. Подбай про те, щоб малюк часто гуляв на сонечку. Проконсультуйся з лікарем, як збагатити організм дитини вітаміном D.

 

 

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *