Апендицит у дітей: перші ознаки і причини

Апендицит у дітей: перші ознаки і причини © depositphotos.com

Апендицит у дітей – явище досить поширене. Дана недуга не несе великої небезпеки для життя дитини, але за умови своєчасного визначення та хірургічного втручання, що часто буває вельми складно. Часом батьки плутають апендицит у дітей з розладами шлунково-кишкового тракту, отруєннями і навіть переїданням. До всього, дитина не завжди може точно показати місце, де відчуває біль, тому визначити проблему самостійно не так легко, як здається на перший погляд.

Давай розберемося, чому з’являється апендицит і як визначити апендицит у дитини. Якщо ти володітимеш хоча б мінімальними знаннями, твоя дитина буде в безпеці.

Апендицит у дітей: імовірні причини

  • Потрапляння їжі в апендикс, чого в нормі відбуватися не повинно. В результаті залишки їжі перегнивають і виникає запалення.
  • Вживання їжі у великих кількостях. Часто занадто турботливі батьки намагаються “загодувати” дитину. Поспішаємо нагадати, що гіпертурбота ніколи не приводила до хорошого, а в даному випадку може стати причиною розвитку апендициту у дитини.

[img section=”lady” desc=””]595598[/img

  • Запор та інші проблеми шлунково-кишкового тракту теж з часом можуть викликати апендицит.
  • Ослаблення імунітету, яке найчастіше спостерігається в міжсезоння. Намагайся не “загодувати” дитину, а забезпечити їй збалансоване харчування.
  • Спадковість. До того ж запалення апендикса у дитини часто трапляється в тому ж віці, що й у її батьків.

Симптоми апендициту у дітей

  • Біль у животі, який посилюється при зміні положення і часто переміщається вправо, де і знаходиться вогнище. Важливо також зазначити, що апендицит буває хронічним (розвивається протягом декількох тижнів, супроводжується болем у животі. У даному випадку необхідно не втрачати часу і звернутися до лікаря якомога швидше) і гострим (розвивається стрімко і супроводжується яскраво вираженими болями. Необхідно відразу викликати “швидку допомогу”). Як відрізнити апендицит від банальних проблем зі шлунково-кишковим трактом: біль у животі при апендициті то посилюється, то слабшає, але ніколи не припиняється.
  • Відсутність апетиту.

Апендицит у дітей: перші ознаки і причини © depositphotos.com

  • Нудота, блювота, пронос.
  • Підвищення температури до 38 градусів, яке спостерігається практично завжди. Більш того, при виникненні ускладнення температура може підвищитися до 40 градусів.

Апендицит у дітей: перші ознаки і причини © depositphotos.com

  • Загальна слабкість, блідість і спрага.

Що робити, якщо ти підозрюєш, що у дитини апендицит – основні рекомендації:

  • Якщо ти виявила перші ознаки апендициту у дитини, слід негайно звернутися до лікаря, який проведе огляд. Цілком імовірно, що дитина просто переїла, вжила прострочену їжу і т.д., в результаті чого виникли проблеми шлунково-кишкового тракту, але це той самий випадок, коли краще перестрахуватися і пройти діагностику апендициту. У разі, якщо попередній діагноз підтвердиться – дитині призначать операцію.
  • Зверни увагу, затягувати з візитом до лікаря категорично не рекомендується, так як апендицит розвивається швидко, може лопнути і його вміст потрапляє в черевну порожнину. В результаті виникає ускладнення – перитоніт (запалення черевної порожнини), при цьому відбувається зараження всього організму.
  • Апендицит у дітей: перші ознаки і причини © depositphotos.com

  • Ні в якому разі при підозрі на апендицит дитині не можна гріти животик. Часто батьки в паніці хочуть допомогти малюкові і вважають, що всі методи хороші. Наприклад, прикладають грілку до місця, де болить, а у випадку з апендицитом це категорично заборонено і може привести до серйозного ускладнення – перитоніту, про який ми писали вище.
  • Крім того, при сильних болях у дитини необхідно викликати “швидку допомогу” і до приїзду лікарів не давати їй знеболювальних препаратів, так як вони можуть перешкодити правильному визначенню діагнозу.
  • Як допомогти дитині до приїзду лікарів? Забезпечити спокій і постільний режим. При блювоті і проносі слід поїти дитину водою, щоб мінімізувати ризик зневоднення. Само собою, необхідно весь час перебувати поруч з малям.
  • Нагадаємо, також ми розглядали таку проблему, як аденоїди у дітей. Що робити схвильованим батькам для вирішення цієї проблеми? Читай поради на tochka.net.

     

    Джерело: lady.tochka.net

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *