Продукти, що знижують рівень цукру в крові

Надлишковий вміст цукру в крові не завжди свідчить про діабеті.

Але він цілком може розвинутися, якщо довго ігнорувати цей тривожний симптом. І перше, що необхідно зробити, — налагодити правильне харчування.

Морські союзники

Підбираючи продукти для здорового раціону, в першу чергу необхідно звертати увагу на їх глікемічний індекс. Це показник того, як впливає на рівень цукру споживана нами їжа. Отже, які продукти знижують цукор в крові найкраще? Чемпіонами в цьому відношенні є морепродукти, адже їх глікемічний індекс дорівнює 5. Головне достоїнство делікатесних мешканців морів — багатий вміст білка і практично повна відсутність вуглеводів, які й змушують цукор підскакувати. До того ж, згідно з дослідженнями, креветки, мідії і кальмари запобігають розвитку раку шлунка. Таким же глікемічним індексом має соєвий сир, він же тофу, насичений легкозасвоюваним білком, кальцієм, вітамінами групи B і E. Обидва цих продукти будуть корисні і тим, хто посилено займається зниженням ваги. Не варто забувати, що цукровий діабет часто розвивається на тлі надлишкової маси тіла.

Лікування кольором

Овочі володіють низьким глікемічним індексом, який коливається від 30 до 70. До того ж усі вони багаті рослинною клітковиною та повільними вуглеводами. А значить, їх регулярне вживання в їжу забезпечує здоровий рівень цукру. Вибір варто робити на користь овочів зеленого кольору, оскільки в них міститься мінімальна кількість глюкози. З приходом весни кабачки, капуста всіх видів, шпинат, огірки, спаржа, селера, листова зелень повинні бути присутніми в раціоні як можна частіше. Стабілізувати цукор допомагають також помідори, баклажани, болгарський перець, буряк і редис. Багато дієтологів для профілактики діабету рекомендують запастися топінамбуром. Бульби цієї трав'янистої рослини зосередили в собі цілий комплекс вітамінів і мінералів, органічні кислоти і клітковину. Але найголовніше, в них присутній інулін — натуральний аналог інсуліну, який не дозволяє цукру підніматися вище норми.

Кошик з фруктами

Фрукти, без сумніву, відносяться до продуктів, що знижує рівень цукру в крові. Їх глікемічний індекс у середньому становить 25-40. Однак серед строкатого достатку далеко не всі плоди однаково корисні. Головними сокрушителями високого цукру є цитруси. Апельсини за рахунок корисної клітковини уповільнюють процес всмоктування цукру. Лимони нейтралізують дію інших продуктів з високим глікемічним індексом. Грейпфрути підвищують сприйнятливість організму до інсуліну. Аналогічним чином діє, що не належить цитрусам авокадо. Крім того, він рясніє мононенасиченими жирами, розчинною клітковиною, фолієвою кислотою і антиоксидантами. Яблука, то неодмінно з шкіркою, теж ефективно стабілізують рівень цукру в крові. А при частому вживанні вони перешкоджають розвитку серцевих захворювань, яким діабетики схильні більшою мірою, ніж здорові люди.

Крупиці здоров'я

Вже згадана клітковина — потужна зброя проти підвищеного цукру, оскільки вона уповільнює процес засвоєння глюкози. Важливим джерелом цього цінного елементу, крім овочів і фруктів, є боби, злаки і горіхи. Сочевиця, горох, соя, турецький нут, біла і червона квасоля живлять організм корисними вуглеводами. Рівень цукру при цьому залишається в нормі. Серед злаків бал править вівсянка і різні каші на її основі. Головне, не псувати їх цукром. Солодкість цієї страви додасть курага, банан або груша. А якщо додати до злакам горіхи або гарбузове насіння, вийде самий здоровий сніданок для діабетика. До речі, будь-які горіхи і самі по собі є дієвим стабілізатором цукру. Всього 50 гр фундука, мигдалю або волоських горіхів в день буде цілком достатньо для оздоровлення. Але не забувайте, що цей продукт дуже калорійний і важко засвоюється організмом.

Рятівні прянощі

Всілякі спеції і трави, за словами лікарів-дієтологів, є хорошою профілактикою діабету. До того ж їх простіше всього використовувати для створення рецептів, що знижують цукор. Особливо ефективно справляються з цим завданням оцет, гірчиця, імбир і будь-яка зелень. Але головною рятівницею для діабетиків є кориця. Поєднання поліфенолів і магнію імітує дію інсуліну, завдяки чому рівень цукру помітно знижується. Щоб відчути позитивний ефект, слід приймати по? ч. л. цієї прянощі кожен день. І звичайно ж, корицю можна додавати в різні страви, включаючи м'ясо і рибу. Часник — ще одна дуже корисна добавка, завдяки якій підшлункова залоза виділяє інсулін з подвоєною силою. До того ж часник збагачує організм антиоксидантами і надає загальнозміцнюючу дію. Вищеперелічені продукти не завадить включити в раціон навіть тим, хто не має явних проблем з підвищеним цукром. Адже своєчасна профілактика ще нікому не завадила.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *