Нерідко виникають ситуації, коли немає можливості чи навіть бажання сходити до лікаря для проведення необхідної ін'єкції.
Нерідко виникають ситуації, коли немає можливості чи навіть бажання сходити до лікаря для проведення необхідної ін'єкції, передає Ukr.Media. Але насправді їх не обов'язково повинні робити саме медичні працівники. Адже існують люди, які потребують багаторазових ін'єкції в сідничний м'яз, і вміючи правильно їх робити, без проблем проводять цю процедуру вдома з допомогою родичів або знайомих. Пора і вам навчитися цьому мистецтву!
Етапи процедури
Вкрай не рекомендується робити укол самому собі. Звичайно, якщо ви володієте гарними навичками, то вам вдасться провести таку ін'єкцію самостійно, але з цього приводу існують певні застереження. Тому рекомендуємо дати докладну інструкцію людині, яка знаходиться поруч, і простежити за виконанням кожного її пункту. Таким чином, вам вдасться зробити укол безпечним і корисним.
1 ЕТАП. Миття рук
Для гарантії стерильності необхідно мити руки. Це важливий етап, яким рідко нехтують. Всього потрібно буде помити руки тричі:
Перед підготовкою інструментів.
Перед самим уколом.
В кінці, коли вже зроблений укол, а сміття зібраний.
Руки треба мити ретельно, використовуючи мило. Стерильність – досить важливий фактор, тому потрібно намилювати кожен палець, між ними і на зап'ясті.
2 ЕТАП. Підготовка засобів та інструментів
Щоб забезпечити безпеку і зручність процедури, необхідні наступні матеріали:
Мило. Будь-яке, але бажано антибактеріальний.
Рушник, але обов'язково чисте. Насправді, бажано використовувати одноразові рушничок купуються або тканинні серветки.
Піднос для інструментів. Щоб не проводити важку дезінфекцію столу, всі інструменти повинні бути поміщені на тарілку. Це забезпечить стерильність і зручність роботи. Тарілку необхідно помити з милом і обробити антисептичним засобом, краще спиртовим.
Рукавички. Люди часто обходять правило, але воно також обов'язково, як і всі інші. Медичні одноразові рукавички забезпечують стерилізацію.
Шприц. Якщо необхідна ін'єкція чистим засобом, розмір шприца має відповідати кількості медикаменту. Якщо необхідна ін'єкція розчином, шприц краще брати більший.
Додаткова голка. При введенні розчину необхідно використовувати додатковий голки. Наприклад, для розведення порошкового розчину проводяться наступні дії:
Наповнюють шприц рідким розчинником.
Надягають голку, проколюють нею гумову кришку ємності з сухим ліками.
Випускають розчинник в ємність.
З увіткненої голкою збовтують ампулу.
Змінюють голку, і набирають розчин.
Антисептик. Максимальний захист забезпечить спиртове антисептичний засіб. В даному випадку краще користуватися одноразовими антисептичними серветками.
Ємність для сміття. Після процедури залишаться такі відпрацьовані речі, як шприци, ампули, серветки та ін Рекомендується відразу викидати використані відпрацьовані засоби в окрему сміттєву ємність.
3 ЕТАП. Підготовка до уколу
Дуже важливо правильно вибрати місце для виконання процедури. Людина, що робить укол, повинен мати вільний доступ до набору інструментів, а пацієнт не повинен заважати йому їх діставати. Також необхідно забезпечити вільний доступ до сміттєвої ємності, для можливості швидко позбутися від використаних матеріалів.
Важливим етапом є і освітлення. Людина, що виконує ін'єкцію, повинен добре бачити місце уколу і шприц. Положення пацієнта не грає великої ролі. Він може стояти і лежати, як душі завгодно. Головне, щоб це було зручно тому, хто робить укол. Руки не повинні тремтіти, голка не повинна рухатися в процесі.
Якщо є страх потрапити в недозволений місце, необхідно подумки розділити одну сідницю на 4 рівні частини, умовно намалювавши хрест. Укол проводиться в зовнішню верхню його частину.
Якщо страх все одно залишається, можна намалювати цей хрест на сідниці насправді. Для цього можна використовувати косметичний олівець або інший засіб, який вільно малює по шкірі. Але важливо простежити, щоб засоби для малювання не потрапили на місце ін'єкції, так як агресивний хімічний склад фарб може сильно нашкодити.
4 ЕТАП. Процедура
Виконуйте процедуру, суворо дотримуючись покрокової інструкції:
Помити руки і піднос для інструментів, обробити антисептиком.
Викинути відпрацьовані одноразові матеріали.
Підготувати і помістити на тарілку 3 ватні кульки або серветки, просочені спиртом.
Покласти на тарілку ліки і шприц.
Помити руки.
Одягнути гумові рукавички і провести їх обробку антисептиком.
Обробити антисептичним засобом ампулу з ліками, відкрити її, не поспішаючи поставити на тарілку.
Дістати шприц із захисної клейонки.
Відкрити і надіти голку на шприц.
Наповнити шприц медикаментом.
Тримаючи шприц голкою вгору, випустити повітря, поки не з'явиться цівка ліки.
Протерти більшу частину сідниці проспиртованной серветкою. Викинути її.
Другий серветкою ретельно протерти місце майбутнього уколу. Протирати в одному напрямку в обох кроки.
Взяти шприц максимально комфортно і розташувати її перпендикулярно сідниці.
За один прокол ввести голку на глибину, при якій 5-10 мм її довжини буде видно зовні.
Повільно, не рухаючи шприцом і не тремтячи голкою, натискати на поршень для подачі ліки.
Не дістаючи голки зі шкіри, щільно прикласти до місця уколу вату зі спиртом. Рівним рухом вийняти голку – притиснута вата забезпечить високу швидкість закриття ранки від нестерилізованого впливу. Терти не потрібно, необхідно просто її притиснути і зафіксувати в такому положенні.
Помістити в сміттєву ємність відпрацьовані матеріали.
Помити руки.
Пацієнт через деякий час може забрати вату з сідниці.
Корисні поради
Багатьом здається, що чим швидше ввести ліки, тим менше мук зазнає пацієнт. Але це не так. Повільне введення препарату менш болюче. Рекомендована швидкість введення – 1 мл за 10 сек.
Не слід економити час на стерилізації. Ніколи не завадить зайвий раз все простерилізувати, а ось нехтувати правилами – небезпечно для здоров'я.
Знімати ковпачок з голки необхідно тоді, коли вона вже зафіксована на шприці. Так вдасться уникнути ненавмисного проколу або забруднення голки. В цілях безпеки також не рекомендується закривати ковпачком відпрацьовану голку. Для того щоб вона не стирчала з сміттєвого пакету, всі відходи від процедури потрібно складати в скриньку або коробку.
В яких випадках не можна робити укол без медика
Існують ситуації, коли не обійтися без фахівця:
Препарат не виписаний лікарем. Тільки кваліфікований фахівець може дати дозвіл на ін'єкцію, розрахувавши дозу, препарат і необхідність розчину.
Препарат приймається вперше. Важливо знати всі побічні ефекти і протипоказання до використання медикаментозного засобу. Укол дозволяє лікам швидше поширитися з кров'ю, тому побічні ефекти можуть настати різко і у великій мірі. Навіть якщо перший укол ви отримуєте в лікарні, почекайте близько 10 хвилин, щоб переконатися в його безпеці.
Бажання проведення процедури без медика не обґрунтовано неможливістю отримання професійної допомоги. Домашня процедура, проведена неспеціалістом, все одно небезпечніше тієї, яку може зробити кваліфікований медик. Радимо не економити кошти і час.
Людина, що потребує ін'єкції, страждає від серйозних інфекційних захворювань.
Людина, що робить укол, не може подолати тремтіння в руці.
Ми рекомендуємо завжди звертатися за допомогою до фахівців. Але якщо це неможливо, чітко дотримуйтесь інструкції, щоб уникнути неприємних наслідків.
Джерело: ukr.media