Тендиніт сухожилля – опис, симптоми і лікування

У наших суглобах після 40-ка років може виникати дискомфорт біль або печіння. Також, може виникнути запальний процес, де знаходиться сухожилля в різних суглобах нашого тіла.

При таких ознаках може розвинутися захворювання тендиніт, воно розвивається процес в сухожиллях. В інших випадках це захворювання може виникнути при травмах, або фізичних навантаженнях.

У молодого покоління також є ризик захворіти на цю хворобу, які займаються важкими видами спорту, також людям в роботі яких присутні важкі навантаження. Людям похилого віку і особам заняттям яких є тривалі фізичні навантаження.

Тендиніт – це захворювання, що характеризується розвитком запального процесу в сухожиллі. Вироблять такі види тендинита, як гострий і хронічний. При тендините можуть пошкоджуватися різні сухожилля в тілі людини, але частіше за інших страждають сухожилля в області ліктьового, плечового, колінного і тазостегнового суглобів.

Крім того, відзначається і ураження сухожилля більш дрібних суглобів, наприклад лучезапястного, гомілковостопного. Зазвичай запальний процес починається з ураження суглобової піхви, (тендовагініт) або сухожильної сумки (тендобурсит). Якщо ж запалення поширюється на м'язи, які прилягають до сухожилля, то це призводить до розвитку такого захворювання, як міотендініт.

Тендиніт – це запалення сухожилля, яке виникає найчастіше в місці прикріплення сухожилля до кістки, може поширюватися на всі сухожилля до самої м'язи. Тендиніт так само відомий під назвами Тендіноз або тендінопатія.

Для позначення запалення сухожилля тільки і безпосередньо в області його прикріплення до кістки ще використовують термін ентезопатія. Розвинутися запалення сухожиль може в області будь-якого суглоба, але найчастіше зустрічається тендиніт колінного, тазостегнового, плечового, ліктьового суглобів, а також тендиніт зап'ясть і стоп.

Розрізняють кілька стадій перебігу захворювання:

1 стадія. Біль внизу коліна з'являється тільки при досить сильної фізичної активності, в спокої або при звичайному навантаженні болю немає.
2 стадія. Больовий синдром з'являється вже і в спокої, але сильний біль з'являється тільки після тренування. Біль має тупий характер, може бути приступообразной, локалізується над колінною чашечки і з боків від неї.
3 стадія. Сильний біль – в спокої, під час і після фізичних навантажень. Без лікування больовий синдром тільки посилюється.
4 (остання) стадія – розрив зв'язки надколінника. Вона розвивається тільки в тому випадку, якщо людина не отримувала ніякого лікування до цього. Першим і основною ознакою тендинита буде біль в коліні.
Вона буде мати такі характеристики:

локалізується між колінної чашечки і верхньої третю передньої поверхні гомілки;
спочатку виникає тільки на початку тренування;
у міру посилення стану біль заважає не тільки тренуватися, але і вставати зі стільця, підніматися по сходах.
Тендиніт зв'язки надколінка зустрічається в тих видах спорту (як побутової травми патологія рідко фігурує), в яких потрібно бігати і стрибати – тільки в цих випадках на зв'язку надколінка доводиться ексцентрична навантаження. При тендините сухожилля чотириголового м'яза стегна людина відчуває біль над коліном.

Там же можна помітити наявність припухлості, почервоніння і підвищення температури шкіри. Відрізнити тендиніт одного сухожилля від іншого можна за допомогою додаткових досліджень, за клінічними проявами це зробити практично неможливо.

Тендиніт плечового суглоба

Тендиніт надостной м'язи виникає при хронічному субакроміального бурсите, при постійному перенесенні в руці великих тягарів, при фіксації рукою за поручні, щоб тіло не рвонулось вперед. Головні «любимчики» цього тендинита – важкоатлети і веслярі.

Виявляється запалення сухожилля надостной м'язи так:

людина помічає, що у нього з'являється, а потім може мимовільно зникати біль в плечі;
це може тривати кілька разів;
біль – у верхній частині плеча;
віддає в передпліччя, в низ плеча, в зовнішню (зовнішню) сторону ліктя;
чоловікам важко стає підняти руку і поголитися;
біль у плечі не дає розчесати волосся, застебнути задню гудзик, засунути руку в задню кишеню.
Ще один різновид тендинита плеча – тендиніт обертальної манжети. Це стан, коли запалюються м'які тканини, що оточують плечовий суглоб.

У патологічний процес може залучитися одна або кілька наступних структур:

капсула суглоба;
сухожилля надостной м'язи;
сухожилля двоголового м'яза (біцепса).
Внаслідок такої патології виникає настільки різкий біль в плечі, що значно знижує обсяг рухів в плечовому суглобі. Якщо людина нікуди не звертається, а просто намагається не двігательноповрежденной кінцівкою, запальний процес переходить в продуктивну стадію, в суглобі утворюються спайки. Коли запалення стихає, розробити суглоб стає дуже складно, відбувається також атрофія дельтоподібного і двоголового м'язів плеча.

Тендиніт ахіллового сухожилля

За допомогою цього сухожилля литкові м'язи прикріплюються до п'яткової кістки. Його властивості дають можливість вставати на носочки, підніматися при ходьбі. Тендиніт ахіллового сухожилля виникає найчастіше у тих спортсменів, у професійних «інтересах» яких знаходяться стрибки, різкий старт і різкі зупинки при бігу (бігуни, танцюристи, акробати, стрибуни).

Симптоми захворювання:

біль уздовж сухожилля, ближче до п'яткової кістки;
сухожилля виглядає припухлим, почервонілим, до нього боляче доторкнутися; рухливість щиколотки обмежена;
боляче ходити вранці, протягом невеликого часу, потім симптом зникає, але на наступний ранок з'являється знову;
якщо неможливо встати на шкарпетки, це говорить про те, що тендиніт перейшов в свою заключну стадію – розрив сухожилля
Тендиніт голеностопа має схожі прояви, але для нього буде характерно не припухание сухожиль, а їх незмінений зовнішній вигляд. Відзначатиметься хворобливість не тільки при вставанні на миски, а й при інших рухах в суглобі.

Тендиніт ліктьового суглоба

Зазвичай цим словом називають епікондиліт ліктьового суглоба, який може бути медіальній і латеральним. Медіальний епікондиліт Це – «лікоть гравця в гольф». Розвивається патологія також у гравців в бейсбол, сквош, теніс, а також у гімнастів. Біль локалізується у внутрішній стороні ліктя.

Латеральний епікондиліт. Ця патологія розвивається у тенісистів, гольфістів, гравців в бадмінтон. Біль розташовується в зовнішній стороні ліктя, віддає або в плече, або по зовнішній стороні передпліччя – вниз. Також є слабкість в кисті, яка відчувається в першу чергу в складнощах підніманні чашки, рукостисканні.

Лікування тендиніту має бути комплексним і включати в себе консервативну терапію (спокій, холод, застосування нестероїдних протизапальних медикаментозних препаратів), а також фізіотерапевтичні методи. З фізіотерапевтичних методів лікування тендиніту лікар може призначити Вам курс ультразвукової, магнітної терапії.

Необхідно пам'ятати, що лікування тендиніту має включати в себе обмеження фізичної активності, застосування лікувальної фізкультури, дія якої буде направлено на швидке загоєння пошкодженого сухожилля, усунення запального процесу, а так само зміцнення і підтримання тонусу всього організму.

Для зняття болю і запалення застосовують нестероїдні протизапальні засоби у вигляді таблеток всередину курсами і кремів або гелів на область запаленого сухожилля. Так само використовуються Местнораздражающие мазі з капсаїцином. Ін'єкції глюкокортикоїдів використовуються вкрай рідко, так як гормони здатні прискорити процеси пошкодження тканин сухожилля і привести до повного розриву сухожилля.

Призначаються фізіотерапевтичні процедури, такі як кріотерапія, магнітотерапія, лазер, електрофорез, фонофорез. Якщо тендиніт плечового суглоба супроводжується утворенням кальцификатов, лікування доповнюють застосуванням методу екстракорпоральної ударно-хвильової терапії.

Лікування тендиніту – процес досить тривалий. Він може займати від 2 до 6 тижнів, а після хірургічного втручання реабілітація триває від 2 до 6 місяців. Людям, що страждають від цієї недуги, рекомендується обмежити фізичні навантаження і знизити їх інтенсивність.

Сучасна медицина має великий арсенал засобів для боротьби з різними видами тендинита. Тому суворе дотримання режиму і терпляче виконання всіх рекомендацій лікаря є запорукою успішного лікування даного захворювання.

Лікування народними засобами

Лікування із застосуванням засобів народної медицини рекомендує в таких випадках наступне:

Мазь з ефірних і рослинних олій. Чайну ложку будь-якого рослинного масла змішати з маслами герані, гвоздики і лаванди. Таку суміш можна втирати через 2 доби після травми двічі в день.

Примочки з лавандової олії і води.

Для зменшення болю рекомендується застосування примочок, що складаються зі склянки холодної води і 5 крапель лавандового масла. Їх слід накладати на 5 хвилин 6 разів в день.
Застосування настоянки пастушої сумки.

Така настоянка стимулює відновлювальні процеси як в сухожиллях, так і в хрящової тканини, покращує процеси регенерації, знімає болі. 1 столова ложка сухої трави настоюється в склянці окропу протягом 2 годин. Змочену в такому настої марлеву пов'язку накладають на хворе місце, фіксуючи її бинтом. Знімати її слід після висихання.
Цибулевий компрес.

4-5 цибулин середньої величини подрібнюють до кашкоподібного стану і змішують з однією ложкою морської солі. Отриману масу викладають на марлю і накладають на 5-6 годин. Повторювати кілька днів поспіль.
Таким чином, лікування різних видів тендинита народними методами приносить відчутний ефект на ранніх стадіях захворювання.

При більш серйозні проблеми з сухожиллями найкраще таке лікування поєднувати з лікарською терапією та іншими способами лікування. При цьому потрібно зменшити фізичні навантаження, знизити їх інтенсивність, а ушкодженому суглобу забезпечити повний спокій.

Профілактика
Всім відомо, що попередити розвиток захворювання набагато легше, ніж потім позбутися від нього. Ось і щодо тендинита це правило звучить, як постулат. Перше, що потрібно пам'ятати: перед тим, як мають бути фізичні навантаження, потрібно провести невелику розминку.

При тривалих фізичних навантаженнях потрібно розподілити їх інтенсивність по наростаючій (не потрібно кидатися займатися відразу в повну силу). Виникнення болю в цей момент – це явний сигнал до того, що потрібні відпочинок або зміна положення. Рекомендовано не вдаватися до тих дій, які постійно супроводжуються больовими відчуттями.

Уникнути тендинита плечового суглоба або не викликавши рецидив можна в разі, якщо послабити щоденні навантаження на верхню кінцівку, намагатися менше піднімати руку вгору. Якщо ж зайнятість все ж вимагає таких дій, то намагатися не перенапружувати плече і робити перерви на відпочинок. Ще одну слушну пораду: утримуватися від виконання одноманітних рухів одним і тим же суглобом тривалий проміжок часу.

Профілактика тендинита включає:

розминку і розігрів перед виконанням основного комплексу вправ;
уникати тривалого виконання монотонних рухів;
постаратися уникати травм і перевантажень;
своєчасно відпочивати;
збільшувати інтенсивність і силу навантаження не різко, а поступово;
не виконувати вправи "через біль".
Таким чином, тендиніт – це запальне захворювання сухожилля м'язи, яке найчастіше виникає при виконанні нею монотонної тривалої роботи.

Як і будь-яке захворювання, тендиніт набагато легше попередити, ніж згодом лікувати його:

По-перше, потрібно пам'ятати, що перед будь-якою фізичною роботою, необхідно зробити розминку, щоб тіло розігрілося.
По-друге, якщо вам належить фізична активність, то збільшуйте темп навантаження поступово і не працюйте на межі можливостей і сил.
По – третє, потрібно влаштувати відпочинок або змінити заняття при найменших ознаках болю.
А якщо певні дії викликають у вас дискомфорт і больові відчуття, то краще в подальшому до них не повертатися. З метою профілактики захворювання, не можна виконувати одноманітні дії одним і тим же суглобом протягом тривалого періоду часу. А якщо, наприклад, ваша професія або рід занять зобов'язують вас це робити, то давайте повноцінний відпочинок частинам вашого тіла.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *