Гастрономічне божевілля (простіше кажучи, обжерливість) — це може трапитися з кожним.
Що ж, випийте валер'янки і заздалегідь приготуйтеся дізнатися, як ваш організм відреагує на раптові тисячі кілокалорій, які звалилися на нього, інформує Ukr.Media.
В першу мить
- Як тільки Ви їсте щось дуже смачне, прості вуглеводи з цього чогось починають розпадатися і всмоктуватися прямо в роті завдяки роботі травних ензимів, що містяться в слині. Смакові рецептори язика відразу строчать мозку жадібні твіти: «Ще, будь ласка, ЩЕ!»
Протягом 5 хвилин
- Шлунок судоржно намагається розділяти надходяче частування на частини для виправляння в тонку кишку, яка постачає жири і білки з їжі в кров.
Протягом 15 хвилин
- Шлунок і тонка кишка вже перевантажені і, закликавши на допомогу пептидний гормон YY, подають мозку відчайдушні сигнали з проханням зупинити це свавілля. Але якщо Ви встигли проковтнути все, що було на тарілці, а потім ще й добавку, сіра речовина вже нічим не може допомогти.
Протягом години
- Після (так-так, абсолютно необхідного) десерту інсулін підскакує до небес, щоб хоч спробувати знизити кількість цукру у вашій крові (якщо кров там ще помітна).
- Ви не налягали на солодке, а на солоненьке? Значить, через 30 хвилин кровоносні судини трохи напружаться. Якщо постійно їсти багато солоної їжі, вони стають тугими і крихкими, підвищуючи тиск і ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
Через 60 хвилин
- Хилить на сон? Ні, це не з-за запаморочливої індички, в якій дійсно міститься корисна амінокислота триптофан, яка допомагає заспокоїтися і заснути. Це ваш перевантажений живіт говорить усьому іншому тілу: «Стояти! Я повинен це переварити», — і бере на себе всю енергію.
- А ще роздутий шлунок починає гнобити сусідні органи, викликаючи у вас запаморочення, нудоту та навіть больові відчуття.
Протягом другої години
- Печінка працює не на життя, а на смерть, розкладаючи їжу на поживні речовини для всіх органів. Якщо Ви регулярно займаєтеся спортом (особливо якщо провели чергове тренування перед тим, як сісти за стіл), поглинені калорії мають шанс перетворитися на запаси глікогену (палива для м'язів), щоб згоріти у звичайній життєдіяльності.
- Але якщо з фітнесом Ви не дружите, а тепер взяли і перевищили звичну для тіла норму калорій удвічі-втричі, вся зайва енергія буде законсервована в жирових депозитах на стегнах, талії та сідницях. Це свято тепер завжди з вами.
Через дві години
- «Уф!..» — шлунок з полегшенням зітхає, звільнившись від залишків бенкету, а напружені кровоносні судини нарешті розслабляються і приходять в себе.
Джерело: ukr.media