Яблучний оцет © depositphotos.com
Яблучний оцет славиться своїми корисними властивостями, які мало не чудеса творять. У чому ж полягає користь продукту і чи існує шкода від нього для організму? Ми приготували для тебе список унікальних властивостей яблучного оцту – дивись його в статті tochka.net.
Що таке яблучний оцет?
Як можна здогадатися, яблука – головний інгредієнт продукту. Варто пам’ятати, що вони містять в собі такі вітаміни, як В, С і пектин. Яблука, а відповідно і оцет, корисні для шкіри, волосся, суглобів, ЦНС.
Яблучний оцет © depositphotos.com
Крім того, в яблучному оцті містяться яблучна і пантотенова кислоти, які дуже добре впливають на організм людини. Тож не дивно, що продукт можна назвати таким собі лікарським засобом, так як він може заповнити набір макро- і мікроелементів в організмі.
У свою чергу, компоненти калій і магній сприяють зміцненню серцевого м’яза та підтримці м’язового тонусу.
Користь від застосування яблучного оцту
Яблучний оцет зміцнює нервову систему і позитивно впливає на організм, блокуючи нервові розлади, депресії, безсоння.
Яблучний оцет виступає природним антисептиком, який відмінно захищає організм від бактерій та вірусів під час ослаблення імунітету. Адже ангіну, запалення мигдалин і гортані викликають стафілококи, стрептококи, пневмококи. В результаті дії яблучного оцту імунна система активізує захисну функцію.
Дуже ефективні ванночки зі склянкою яблучного оцту для тих, хто хоче пружну і шовковисту шкіру. Крім того, ефект від цього продукту не тільки косметичний, але і лікувальний. Наприклад, яблучний оцет можна використовувати при оперізуючому та стригучому лишаї, екземі, дерматитах, укусах комах, адже засіб добре знімає свербіж.
Яблучний оцет © depositphotos.com
Яблучний оцет здатний зміцнити судини, поліпшити кровообіг, послабити набряки при варикозі. При цьому хворобу не можна залишати на самоплив і при запущених формах допомогти може тільки лікар! У разі появи трофічних виразок і тромбів в судинах, людина не може довго стояти на ногах і носити взуття на високих підборах.
Яблучний оцет прибирає запори, нейтралізує результати харчових отруєнь, регулює роботу травної системи.
При цьому хворим на розлад підшлункової залози не можна їсти важку їжу. Розведений яблучний оцет допомагає травним процесам, усуває симптоми тяжкості і нудоти.
Також яблучний оцет вміщує в собі кислоти, які відмінно очищають кишечник від токсинів. Для проведення такої детоксикації оцет необхідно розбавляти водою, щоб отримати мінімальну концентрацію. Це потрібно, щоб уникнути неприємних наслідків з опіками.
Яблучний оцет нормалізує роботу шлунка, контролює кислотно-лужний баланс в організмі, сприяє злагодженому обміну речовин в організмі, “притупляє” відчуття голоду, а значить, може істотно знизити вагу тіла. До речі, яблучний оцет ще й швидко розщеплює жири.
Яблучний оцет © depositphotos.com
Розведений яблучний оцет може дати твоєї шевелюрі бажані силу та блиск. Для цього розведи столову ложку оцту літром прохолодної води. Після миття облий волосся цим розчином.
Однак яблучний оцет допоможе тільки в тому випадку, якщо він натуральний!
Шкода від яблучного оцту
Яблучний оцет має і протипоказання для людей, які страждають певними хворобами або мають не дуже міцні зуби.
Яблучний оцет, навіть в розбавленому стані, може сильно нашкодити людям, що мають захворювання слизових оболонок, як гастрит, виразка шлунка, опіки слизових. Адже оцет – це кислота, яка може погіршити стан шлунка з підвищеною кислотністю. У свою чергу це призводить до сильних болів у шлунку та кишечнику, провокує печію, діарею, гострий цистит, викликає сильні опіки на слизовій.
Яблучний оцет приймати не можна, якщо ти страждаєш захворюваннями шлунка (виразка, гастрит) і підшлункової залози (панкреатит). Особливо при неадекватному дозуванні, цей продукт здатний загострити всі коли-небудь існуючі хвороби в цих органах. Саме тому необхідно проконсультуватись із гастроентерологом перед застосуванням яблучного оцту.
Яблучний оцет © depositphotos.com
Яблучний оцет в народі звикли застосовувати як засіб для відбілювання зубів. Однак таку інтенсивну чистку можна проводити лише раз на тиждень. Якщо робити це частіше, можна легко зруйнувати крихку емаль зуба. Це стосується і напоїв, які містять яблучний оцет.
У зв’язку з небезпекою неадекватної реакції організму на продукт, його слід приймати дуже обережно. Медики взагалі радять обмежити вживання яблучного оцту дітьми до 14 років.
Відзначимо, що раніше ми писали про традиції і заборони Яблучного спаса. Читай про це тут.
Джерело: lady.tochka.net