Так зручніше годувати її груддю та заспокоювати, коли вона прокидається та плаче від кольок. Але час минає, малюк зростає, а, отже, займає дедалі більше місця та стає чимраз рухливішим (навіть уві сні). Тепер спати з ним доволі незручно. Ти промучилася кілька ночей поспіль і неухильно вирішила – переводити малюка в його окреме ліжечко!
Крок 1. Визнач підходящий момент
Ідеальний час для переведення карапуза у його ліжечко – припинення годування грудьми. Малюк більше не прокидається вночі, щоб підкріпитися, отже, зникає основна причина спільного сну. Але якщо твій малюк лякливий і уразливий, а, крім того, дуже сильно прив’язаний до тебе, не поспішай. Можливо, вам доведеться трохи почекати з відселенням. Ти повинна будеш підготувати карапуза до цього рішучого кроку. Розповідай йому про те, що він уже зовсім дорослий і повинен спати у своєму ліжечку, як усі великі дітки. Якщо такі угоди не допомагають, склади казку, головний герой якої, наприклад, зайчик-боягуз, перестав боятися спати без мами.
Крок 2. Починайте з денного сну
Спершу нехай дитина спить у власному ліжечку вдень. У цей час на вулиці світло, карапуза не лякає темрява та дивні звуки за вікном. Вклади крихітку в ліжечко, розкажи йому казку, заспівай колискову, погладь по спинці. Одним словом, дотримуйся всіх ритуалів, якими зазвичай супроводжується засипання. Перші дні не виходь із кімнати, поки малюк не засне. Поступово скорочуй час, проведений із малям. Спробуй іти, коли він починає засинати. Якщо дитина реагує спокійно, клади її в ліжечко, поцілуй її, побажай приємного сну та йди. Двері в кімнату можеш залишити відчиненими.
Крок 3. Виберіть нічного друга
Карапуз звик засинати, міцно притисшись до тебе, і не хоче залишатися сам у своєму ліжечку? Запропонуй йому заміну – улюблену м’яку іграшку, яку можна обіймати та гладити. Крім того, ти можеш розповісти дитині, який сильний і відважний його зайчик або ведмедик, як надійно він охоронятиме спокійний сон свого хазяїна.
Крок 4. Перша ніч у своєму ліжечку
Поклади малюка у його ліжечко та будь готова до активного опору (навіть якщо маля вже навчилося засинати у своєму ліжечку вдень). Постарайся все-таки його вкласти, погладь, поцілуй. Розмовляй із ним тихим ласкавим голосом (у жодному разі не злися та не кричи). Поясни карапузові, що віднині він спатиме зі своїм ведмедиком в окремому ліжечку. Розкажи малюкові казку, побажай йому доброї ночі, вимкни світло та вийди з кімнати. Але двері залиши відчиненими.
Крок 5. Почекай трішки
Малюк, швидше за все, плакатиме, кликатиме, кричатиме. Звісна річ, ти не можеш і не повинна залишати його самого в такій ситуації. Часто заглядай до нього, щоб він розумів, що ти поруч. Але роби це правильно. Не влітай у кімнату на перше «мамо», витримай хоч би хвилину. Увійшовши до кімнати, не поспішай брати карапуза на руки, просто підійди до ліжечка, погладь дитину, ніжно прошепчи: «Спи, моє сонечко. Мама дуже тебе любить. Обійми свого ведмедика, він теж утомився й хоче спати». Якщо ти бачиш, що малюк не зможе заснути сам, залишися з ним у кімнаті, але постарайся не брати його на руки. Спробуй обійтися погладжуваннями, казками та колисковими.
Крок 6. Приготуйся до нічних вставань
Засинання без мами у власному ліжечку – стрес для малюка. Тому приготуйся до того, що через кілька годин малюк прокинеться та заплаче. Він, звісно, може проспати всю ніч без годування, але йому потрібне мамине тепло, мамина ласка. Якщо ти піддасися та перекладеш карапуза до себе, він швидко зорієнтується в новій ситуації й постійно використовуватиме цей спосіб шантажу. Тому не бери дитину на ручки – використовуй ті ж прийоми заспокоєння, що й при вкладанні спати.
Крок 7. Не відступай!
Перші ночі у своєму ліжечку вже позаду. Було важко, але, якщо тобі все вдалося, тепер важливо закріпити результат. Ніколи не роби винятків із правил, тобто не дозволяй малюкові засинати поруч із тобою. Згодом малюк звикне до нового ритуалу засинання і не буде протестувати. І пам’ятай: головне бути послідовною та рішучою!
Джерело: lady.tochka.net