Не варто лізти у воду: 5 хвороб, які можна підчепити у прісних водоймах

Цього року відпочинок біля води доступний лише у деяких регіонах на берегах річок чи озер. Купатися та відпочивати біля моря дуже небезпечно, оскільки південні регіони регулярно обстрілюються російськими військовими. Однак навіть обравши відпочинок у дозволеному військовою адміністрацією місці, варто підходити до нього дуже серйозно, оскільки можна заразитися різними захворюваннями. Які хвороби можна підчепити, купаючись у прісних водоймах і як цього уникнути — читай у нашому матеріалі.

Холера

Заразитися холерою можна через попадання в ґрунтові води та водойми стоків, що містять калові та блювотні маси. Холерні вібріони можуть потрапити в організм через відкриті ранки або разом із водою. Проте 80-90% випадків холери, за даними ВООЗ, проходить у легкій чи середній формі. Зазначимо, що бактерії холери можуть вижити і в морській воді, а деякі у йодованій.

Лептоспіроз

Бактерії захворювання потрапляють у воду з фекаліями тварин (щурів, собак, свиней) і можуть зберігатися там до 25 днів. Заразитися на лептоспіроз можна під час контакту води зі слизовими оболонками людини. Лептоспіроз протікає швидко, відразу підвищується температура тіла, з’являється біль у м’язах, уражається печінка і нирки. Це одне з найважчих захворювань, яким можна заразитися у прісній воді з великим відсотком смертельних випадків.

Ентеровірусна інфекція

Віруси можуть викликати у людини нудоту, блювання, діарею, лихоманку, висипи, ангіну, кон’юнктивіт. У важких випадках розвиваються менінгіт, міокардит, перикардит.

Грибкові інфекції

Інфекції потрапляють у воду від заражених людей, тварин, птахів чи гризунів. Такі захворювання розвиваються повільно та мають характерні виражені зовнішні ознаки. При цьому у людини хороший фізичний стан, вона не відчуває болю.

Вірусний гепатит А

Заразитися гепатитом А можна через брудні руки, воду та продукти харчування. Перші симптоми захворювання проявляються через 30 днів після зараження. Симптоми: погіршення самопочуття, біль у правому підребер’ї, підвищення температури тіла, зміна кольору сечі.

Що робити, щоб не заразитися після купання у водоймі

  • Не варто купатися у водоймах, розташованих біля очисних споруд, ферм, заводів, у паркових зонах (там вигулюють собак) та біля яких є табличка “Купатися заборонено”.
  • Небезпечно купатися у водоймищі з плаваючими птахами, оскільки там може бути багато паразитів та мікробів.
  • Не можна купатися у водоймах, які цвітуть чи мають неприємний запах.

Раніше ми розповідали, чому шезлонги хочуть заборонити у Європі.

Джерело: lady.tochka.net

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *