Під час процедури руйнується чорнильна голка, яка і скидає метали.
Європейські дослідники спочатку пов'язували наявність металевих наночастинок в лімфатичних вузлах татуйованих людей з забарвленням чорнила. Подивившись на зразки тканин, вони зрозуміли, що там повинне бути ще одне металеве джерело і досліджували чорнильну голку, інформує Ukr.Media.
Діоксид титану — це хімічна речовина, яка використовується в якості фарбувальної добавки в продуктах харчування, ліках і косметиці і багатьох інших. Він особливо використовується в сонцезахисних кремах, як активний поглинач ультрафіолетового світла. Проте влада попереджає, що він потенційно може бути канцерогенним для людини.
В ході дослідження дослідники вивчили 12 сталевих голок для татуювання і виявили, що всі вони містять хром і нікель. Вони розглядали голки за допомогою електронного мікроскопа до і після їх використання. Команда виявила, що чорнила для татуювань, що містять діоксид титану, викликають руйнування голки. Після сеансу татуювання голки були стерті, посилаючи подрібнені нікель і хром в тіло. Розміри металів варіювалися від 50 нанометрів довжиною, розміром з молекулу ДНК, до двох мікрометрів довжиною, розміром з бактеріальну клітину. Зношені нікель і хром можуть бути потенційними сенсибілізаторами, додали дослідники, і потенційним джерелом розвитку алергії.
"Ми не можемо кількісно оцінити ризик, пов'язаний з цими частинками, — пояснила провідний автор дослідження Інес Шрайвер, науковий співробітник Німецького Федерального інституту оцінки ризиків. — Але в цілому, майте на увазі, що можуть бути ризики з татуюванням, багато домішок, які можуть бути алергенними або канцерогенними. Люди мають бути обізнані та приймати обґрунтовані рішення про те, чи хочуть вони ризикувати".
Татуювання робиться шляхом проколювання верхнього шару шкіри чорнильними голками. Кожен прокол залишає крихітні крапельки чорнила, але не без того, щоб шкіра кровоточила. Цей процес проколювання представляє кілька небезпек. Це може викликати алергічні реакції. Фарби для татуювання — зокрема, червона, зелена, жовта і синя — можуть викликати алергічні реакції шкіри. Алергія може спалахнути навіть через роки після отримання татуювання. Несприятливі реакції на татуювання можуть привести до гранулеми, запаленої ділянки шкіри, і келоїдів, надмірного розростання рубцевої тканини.
Це може збільшити ризик захворювань, що передаються через кров. Отримання татуювання з використанням зараженої крові може ввести шкідливі мікроорганізми в кровотік. Це включає золотистий стафілокок, гепатит В і гепатит С.
Він може реагувати під час МРТ-обстеження. У деяких випадках татуювання можуть викликати набряк або печіння під час магнітно-резонансної томографії або МРТ.
Медичні експерти радять людям звертатися тільки в солідні тату-салони. Важливо знати, чи дотримуються належні санітарних заходів, щоб уникнути інфекцій та інших ризиків для здоров'я.
Джерело: ukr.media