У чому відмінність сидячого способу життя від активного?
Людина, яка веде здоровий спосіб життя, за добу проходить від 1,6 до 4,8 км в середньому. Для більшості людей, що працюють в офісі, ці цифри можуть здаватися недосяжними. Близько 15 годин на добу ми проводимо за гаджетами на роботі або біля телевізора, і на пішу прогулянку залишається всього близько 60 хвилин в день. Вдумайтеся, з усіма переміщеннями на роботу і назад, по будинку і в офісі!
Вчені стверджують, що подібний ритм життя був абсолютно неможливим ще 100 років тому. Люди працювали в саду і городі, прали руками, сіяли хліб, займалися господарством, так що на сидінні на печі йшло не більше 5 годин на добу. Зараз же ситуація докорінно змінилася, інформує Ukr.Media.
Рух стимулює метаболічні процеси. Недолік руху може викликати до 35 різних наслідків, серед яких:
- депресія і роздратування;
- біль в спині і шиї;
- рак товстої кишки і ендометріоз (різні запалення в організмі і зайва вага впливають підвищують ризик захворювання на 8-10%);
- ожиріння, діабет і хвороби серця;
- крихкість кісток (здорові навантаження допомагають оновлювати кісткові клітини організму і зміцнити опорно-руховий апарат);
- тромби в кровоносних судинах.
Лікування більшості цих хвороб забирає мало не все життя, купу нервів і коштів, але все ж не поспішайте кидати все і пакувати валізи в село: рішення є. Насамперед, зверніть увагу на ваш робочий стілець. Відрегулюйте його висоту таким чином, щоб коліна перебували нижче стегон, стопа повністю перебувала на підлозі, було підняте підборіддя, тримайте плечі розправленими і опущеними.
- Прогулюйтеся до кулера або міняйте сидяче робоче місце на стояче кожні 30 хвилин
- Дивіться телевізор і розмовляєте телефоном стоячи або в ходьбі
- Розташуйте робочу поверхню на біговій доріжці, щоб ви могли виконувати роботу в пішому режимі
Не забувайте, що будь-які допоміжні заходи не замінять здорового способу життя. Підтримуйте вагу в нормі, займайтеся гімнастикою, будьте сильними. Головний секрет схуднення полягає в тому, щоб робити те, що вам подобається. Танцюйте, прогулюйтеся з друзями, їздіть на байку — що душі завгодно.
Почніть з малого
Різко почати робити навантаження на організм не рекомендується. Порадьтеся з лікарем і поступово змінюйте спосіб життя.
Правило 30
- 10 хвилин танцюйте перед роботою
- 10 хвилин приділіть прогулянці під час ланчу
- 10 хвилин погуляйте по сусідству по дорозі додому
Займайтеся силовими вправами
Це знизить ризик виникнення остеопорозу і зміцнює зв'язки між м'язами і кістками. Спочатку можете знайти тренера, щоб не травмуватися при тязі ваг і навантаженнях на сухожилля.
Використовуйте корпоративний спортзал
Ви будете в курсі всіх новинок у світі фітнесу! Якщо вам по душі заняття на відкритому повітрі, купуйте спорядження в спортивному магазині, візьміть з собою пару друзів або колег, і вперед!
Економте з розумом
Займаючись в домашніх умовах, ви можете купити скакалку, яка обійдеться вам в копійки. А стрибки, танці, планка і присідання взагалі безкоштовно. В якості обважнювачів підійдуть пляшечки з водою, мішечки з зернами, важкі книги.
Живіть усвідомлено і займайтеся спортом і підбирайте ідеальний графік активності для себе.
Джерело: ukr.media