Отже, вегетаріанство – це не лише вибір способу життя, але, мабуть, найбільш природний спосіб життя.
Людство постійно шукає відповідь на питання, як скинути зайву вагу, інформує UkrMedia.
Коли людина вирішує дотримуватися дієти, більшість припускає, що її кінцевою метою є схуднути. Хоча вегетаріанська дієта, безумовно, допоможе прибрати зайву вагу, важливо відзначити, основним завданням цього способу харчування є покращення здоров'я тіла в цілому. Від регульованого кров'яного тиску та серцевого здоров'я до підтримки вмісту цукру в крові та відповідного рівня вітамінів, вегетаріанство гарантує, що слово "дієта" – це не щось страшне, а варіант харчування, за допомогою якого людина піклується про себе і свій організм.
Вегетаріанська дієта виключає всі продукти тваринного походження. В основному вегетаріанці не споживають м'ясо та птицю. Але інші йдуть далі – відмовляються від молочних продуктів, яєць та продуктів, таких як желатин і навіть мед.
Звичайно, у м'ясі та морепродуктах міститься велика кількість поживних речовин тому деякі не розуміють переваг вегетаріанської дієти, але важливо також відзначити негативні наслідки продуктів тваринного походження – збільшення ваги, збільшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань, розлади травлення та навіть ризик резистентності до антибіотиків.
Ми розповімо вам про незаперечні плюси вегетаріанської дієти:
Підвищення рівня поживних речовин
Коли людина споживає багато свіжих овочів, фруктів, сої, горіхів та цільних зернових, її організм отримує багато поживних речовин та вітамінів:
Магній – міститься в листовій зелені, горіхах та насінні. Магній сприяє поглинанню кальцію, що покращує здоров'я кісток, волосся та шкіри.
Калій – важливе значення для стимуляції нирок для виведення токсинів. Калій, як виявилося, захищає організм від пухлин, що викликають рак.
Фолати – частина вітамінів групи В, фолієва кислота є важливою для генерації червоних кров'яних клітин, а також для відновлення пошкоджених клітин в організмі.
Вітамін С -цей вітамін підвищує імунну систему і допомагає організму зцілитися від порізів, подряпин та синяків. Він сприяє виробництву колагену для здорової шкіри та підтримує здоров'я кісток, ясен та зубів.
Покращується здатність організму боротися з шкідливими захворюваннями
Вегетаріанська дієта зменшує ймовірність того, що людині будуть діагностовані серйозні захворювання, такі як:
Діабет 2 типу
Оскільки більшість людей, що страждають на це захворювання, мають надмірну вагу, ті, хто переходить до вегетаріанства, можуть подолати цю хворобу.
Пошкодження макули
Споживання зелені, моркви і солодкої картоплі значно допомагають здоров'ю очей. Вікова макулярна дегенерація зменшується у вегетаріанців, а також вони мають менше випадків захворювань на катаракту.
Знижується ризик виникнення раку
Рак простати – до досліждення залучили 93 мужчини з таким діагнозом. Ті, хто перейшов на вегетаріанську дієту, суттєво покращили результати аналізів за досить короткий час.
Рак грудей – немає достовірних доказів, що вегетаріанство повністю захистить вас від цієї недуги, але жінки, які харчуються в основному продуктами рослинного походження, мають великі шанси не допустити утворення пухлин.
Покращується фізичний стан. Вегетаріанська дієта є безсумнівно шляхом до зниження індексу маси тіла (ІМТ) людини, що призводить до втрати ваги і відповідно до привабливого фізичного вигляду.
Боротьба з запахом тіла
Вираз "ти є тим, що ти їж" не є випадковим. Харчування нездоровими жирами, добавками та хімічними речовинами призводить до деяких проблем, включаючи запах тіла та неприємний запах з рота. Люди, які їдять багато червоного м'яса та молочних продуктів, часто страждають від неприємного запаху тіла. Те ж саме можна сказати і про неприємний запах з рота та загальне оздоровлення ротової порожнини.
Знижуються запальні процеси
Мігрені та алергії – це гостре питання сьогоднішнього дня, на вирішення якого задіюють величезну кількість ліків. Однак у всій реальності алергія та мігрень нерідко спричинені неправильним способом життя та порушеною роботою імунної системи. У дослідженнях відзначається, що мігрені значно знижуються, якщо людина переходить на вегетаріанство. Від такого способу харчування поступово зменшують інші болі в організмі, наприклад, судоми.
Регулюється кількість поживних речовин
Існує така річ, як надходження забагато поживних речовин і вітамінів, і побічні ефекти такого може бути руйнівною. Дослідження показують, що ті, хто їдять червоне м'ясо та птицю, часто отримують занадто багато білка, який організм не може швидко переробити. Лишній білок в організмі призводить до збільшення ваги, захворювання нирок, втрати кальцію, що викликає остеопороз. Вегетаріанські дієтичні страви забезпечують організму розумними кількостями поживних речовин.
Зникає непереносимість до їжі
Чутливість до їжі залишається у минулому. Людям пора зрозуміти, що реакція організму на певні продукти харчування є природною і це його спосіб сказати "Зупиніться!" Близько шістдесяти п'яти відсотків населення мають непереносимість лактози, бо суспільство хоче, щоб люди вірили, що молоко для них є корисним. Однак людське тіло не призначене для обробки коров'ячого молока, особливо після певного віку.
Вегетаріанство корисне для навколишнього середовища
Вегетаріанське харчування не лише надзвичайно корисне здоров'я, важливо зазначити, що навколишнє середовище теж виграє в результаті. Для фермерських господарств необхідні менші ресурси для вирощування тварин, зменшуються кількості відходів та використання наших природних ресурсів. Якщо навколишнє середовище є здоровим, то ви теж отримаєте позитивний вплив.
Вегетаріанство та його вплив на світ
Перехід до вегетаріанства позитивно впливає на світ. Це призведе до зменшення потреби годувати величезну кількість тварин, тим самим залишаючи їстівні ресурси тим, хто цього потребує по цілому світі.
Отже, вегетаріанство – це не лише вибір способу життя, але, мабуть, найбільш природний спосіб життя. Основні поживні речовини життєдіяльності можна отримати не лише з продуктів тваринного походження, і це призведе до здорового суспільства і планети, скорочення серйозних захворювань, розуміння людського тіла та його реакцій краще.
Джерело: ukr.media