Огіркова дієта, яка вона?
З усіх дієт огіркова, мабуть, сама приємна і легка. По-перше, мало знайдеться людей, які не люблять огірки. По-друге, все теплу пору року свіжі огірки, що називається, «під рукою». А в останні роки їх легко можна купити навіть взимку, тільки доведеться заплатити дорожче. Але заради краси і здоров’я можна піти на це…
Користь огіркової дієти
Як відомо, всі овочі корисні. Однак не всім показані. Іноді хронічні захворювання не дозволяють використовувати ті чи інші овочі, іноді перешкоджає їх використанню індивідуальна непереносимість або просто смакові уподобання. Що стосується огірків – тут дорога відкрита будь-якому і кожному. На зелений огірочок алергії не буває; клітковина у нього дуже ніжна, не подразнює шлунково-кишковий тракт і не викликає загострення гастритів і коліту; свіжий огірковий запах робить трапезу радісною й приємною. Зазвичай тижневе застосування такої дієти дає хороший результат: йдуть внутрішні набряки, а з ними і пара кілограм ваги, поліпшується перистальтика (ще мінус пара кілограм), шкіра стає чистішою, волосся – здоровіше. Щоб підтримати отриманий результат, бажано один раз на місяць влаштовувати собі «огіркову тиждень». Огірок на 95% складається з води, а це значить, що з’їдаючи протягом дня кілограм цих овочів, ви отримуєте практично цілий літр чистої води, до того ж структурованої, що теж важливо.
Поради, тонкощі
Треба розуміти, що це ні в якому разі не монодієта, тобто під час її використання не доведеться з смутним видом гризти лише огірки. Навпаки, треба прагнути збагачувати свій раціон білковою їжею і «повільні» вуглеводи. Головне – дотримуватися правила: не менше двох третин денного раціону (за вагою) повинні складати свіжі огірки. Їх можна вживати як в натуральному вигляді, так і у вигляді салатів. У салатах, крім огірків, можна використовувати свіжу зелень, іноді додавати в невеликих кількостях інші овочі (редиска, капусту або помідори), однак все ж основу раціону мають становити саме огірки.
Раціон огіркової дієти
Отже, на час дієти (5-7 днів) королем вашого обіднього столу стане Його Величність Огірок. Інші продукти – це невелика добавка до огірковим салатів. Це необхідно для нормального функціонування організму, якому потрібні і білки (будівельний матеріал), і вуглеводи (джерело енергії). Вуглеводи дозволяються тільки «повільні»: каші на воді (зрозуміло, без цукру!), хліб з висівками або цільнозерновий. В якості білкової складової вирішуються нежирні сорти риби, куряча грудка, відварене яйце, нежирний сир. Білки і вуглеводи необхідно «розвести» по різним прийомам їжі. Наприклад, якщо ви звикли, вранці їсти кашу, не змінюйте звичкою. Невелика порція вівсянки (гречки, пшона) і велика порція огіркового салату зроблять ваш сніданок і смачним і ситним. В обід можна з’їсти невеликий шматочок м’яса або риби – і знову велику порцію салату. На ніч досить з’їсти тільки салат з огірків, до якого можна додати столову ложку нежирного сиру.
Огіркова дієта – варіанти
Варіювати меню ви можете по своєму смаку. Якщо ви віддаєте перевагу вранці яйця, з’їжте варене яйце з огірковим салатом. Кашу в такому випадку можна їсти на обід (знову з великою порцією салату), а на ніч – шматочок вареної курки (з огірковим салатом, звичайно). Для перекусів протягом дня у вас завжди повинні бути з собою огірки. Можна просто схрупать огірочок, можна запити його кефіром. До речі, у спекотні дні можна робити «таратор» – болгарський варіант нашої окрошки. Огірки, зелений лук, петрушку-кріп дрібно нарізати в тарілку і залити кисломолочним продуктом (кислим молоком, кефіром, несолодким йогуртом, навіть ряжанкою).
Резюмуємо:
А якщо ця дієта не здасться вам занадто важкою, можете все літо так харчуватися. Проблем із зайвою вагою точно не буде!