Вітаміни, нутрієнти і клітковина потрібні організму цілий рік. Значно корисніше фрукти та овочі заморожувати, а не робити закрутки із варенням та соліннями.
МОЗ радить не стояти біля плити 40 років, а підійти до заготівель на зиму творчо, технічно не так складно і з користю для свого здоров’я.
Читайте також: Рецепт малинового лимонаду, який освіжить у спеку
Чому не варто зберігати фрукти та ягоди у вигляді варення:
- варення містить майже 50% цукру, окрім тих, що є у ягодах чи фруктах. Для розуміння – навіть 15% цукру забагато, бо 100 грамів варення (кілька столових ложок) — половина оптимальної денної норми цукру;
- тривала термічна обробка фруктів і ягід майже не лишає в них вітамінів.
Варенню є кілька альтернатив – заморозка, сушка, приготування пастили.
Як заморожувати фрукти та ягоди? Все просто помити, можливо, перемолоти блендером і прогріти до 60-90 градусів на 1 хвилину.
Це стане на заваді руйнації вітамінів ферментами і якнайкраще збереже смак. Особливо це доречно для заморозки персиків, слив, шовковиці та абрикосів. У морозилці має бути достатньо низька температура, щоб фрукти швидко заморожувалися — не вище -10,
– підкреслили у МОЗ.
Якщо ви хочете оминути процес прогрівання, тоді просто помийте ягоди та фрукти, розкладіть їх на деко і швидко заморозьте, а потім запакуйте у зручну для вас ємність – скляні банки, контейнери для їжі, використана тарі з-під молочних продуктів або пакети.
Джерело: 24tv.ua