В умовах, коли в Україні розпочалась нова хвиля коронавірусу, держава потребує негайної розробки і ухвалення програми інфекційної безпеки, а сама лише бустерна доза вакцини не зупинить епідемію.
Про це заявила лікарка-інфекціоністка, депутатка Миколаївської облради «Нашого краю», Світлана Федорова.
За її словами, скорочення дії ковідсертифіката – це механізм боротьби з українцями, а не з пандемією.
«Ухвалюючи це рішення, Кабмін очевидно забув про людей, які перехворіли після вакцинації і мають власний природній імунітет. Навіщо їм робити укол третьою дозою? За компанію? На сьогоднішній день логіці та здоровому глузду рішення уряду не піддаються», – заявила Світлана Федорова.
Вона додає, що медреформа в її теперішньому вигляді робить цю сферу недоступною для людей.
«Закривають інфекційні лікарні, звільняють спеціалістів, неспеціалістам нав’язують «коротку методичку, як прививати всіх підряд всім підряд». Своїми діями МОЗ демонструє свою некомпетентність. Як лікарка-інфекціоністка я підтримую вакцинацію, але вона має проводитись розумно. Бустерна доза має колотися в разі потреби після консультації з лікарем. Усім підряд вона просто не потрібна», – вважає пані медик.
На думку лікарки-інфекціоністки дії уряду нагадують хаотичні і необмірковані рухи. Вона наполягає, що одна тільки бустерна доза не захистить від нових спалахів та локдаунів – в Україні має бути розроблена та ухвалена програма інфекційної безпеки. Це – конкретний і зрозумілий план дій, який допоможе взяти епідемію під контроль та не допустити нових локдаунів.
«Такий документ передбачає забезпечення лікарень необхідною кількістю кадрів, медикаментів, засобів захисту, тестів, переобладнання систем зберігання та постачання кисню. Кожна лікарня має розуміти свої дії на випадок стрімкого зростання захворюваності. Важливо запровадити регулярне провітрювання та обеззараження класів в школах. Це дозволить не переходити на дистанційне навчання під час нових спалахів. Програма передбачає зміну графіків роботи бюджетних сфер, щоб уникнути скупчення людей в транспорті. Також повинна з’явитися можливість залучати військових, наприклад, до розгортання мобільних госпіталів», – зазначає Світлана Федорова.
Також партія «Наш край» наполягає на тому, щоб передбачити в бюджеті-2022 кошти на компенсацію втрат від можливого посилення карантинних заходів – як громадянам, так і бізнесу, та створенні коронавірусного фонду з цільовим призначенням безпосередньо на медицину та доплати медикам, чия робота пов’язана з лікуванням від коронавірусу.
Читайте також:
- Майже половина кропивничан не можуть протистояти підступній хворобі
Джерело: zpu.kr.ua