Українців попередили про новий різновид штаму коронавірусу

Сім випадків нового коронавірусного різновиду «Омікрону» – тип «ВА.5» знайшли у Чернівецькій області. Але, як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, не виключено, що підтип «Омікрону» вже є в інших регіонах.

У МОЗ уточнюють, що дослідження зразків триває.

Українцям нагадують, що COVID-19 нікуди не зник, вірус мутує і намагається ухилитись від імунної відповіді.

«Наразі доволі небагато досліджень, які б могли дати відповідь на запитання, чи призводить цей підтип до більшої кількості важких випадків та смертей. Проте, за даними ВООЗ, в Європі їх кількість дійсно зростає. Поки прямих доказів зв’язку між цими двома подіями немає, адже дослідження тривають», – йдеться в повідомленні.

Також у МОЗ зауважують, що отримання бустерної дози значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл навіть проти цього підтипу вірусу.

Також дослідження клітинного імунітету вказують, що Т-клітини утворені в тілі людини після трьох доз мРНК вакцини, зберігають свою ефективність проти штаму «Омікрон». Саме клітинний імунітет пов’язують із захистом проти тяжкого перебігу інфекції, госпіталізації та смерті.

За даними Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб, за останню добу в регіоні зареєстрували три нових випадки СOVID-19: захворіли двоє дорослих та одна дитина. Всього з початку пандемії і станом на 8:00 28 липня на Кіровоградщині зареєстровано 47 360 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *