У Кропивницькому знову виникли перебої з безкоштовним інсуліном

Пацієнти з діабетом у Кропивницькому мають проблеми в отриманні безкоштовного інсуліну.

Як повідомила «Гречці» Вікторія Шкабой, отримати ліки за рецептом лікаря в аптеці не може, а от для купівлі за свій кошт препарат є. Проте, наприклад, для Вікторії місячний запас ынсуліну коштуватиме дорожче, ніж її соціальна пенсія.

«Така ситуація виникла в кінці місяці для мешканців Кропивницького, які не могли отримати відповідні призначення лікарів. Це, можливо, пов‘язано як з нефінансуванням органів місцевого самоврядування, так і з перехідним періодом фінансування з 1 квітня в Україні. На сьогодні обидва варіанти були б застосовані, щоб пацієнти отримали відповідне призначення. Ми отримуємо відповідний ресурс центральних органів влади відшкодування вартості лікарських засобів для інсулінозалежних пацієнтів. Окрім того, місцева влада має передбачити дофінансування у відповідній необхідності, щоб забезпечити всіх мешканців ліками», — прокоментував ситуацію Олег Рибальченко, керівник Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА.

Нагадаємо, перебої з держфінансування інсулінів були і минулого року. Тоді дофінансовувати ці державні зобов’язання мусили з міського бюджету.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *