У Кропивницькому не вакцинованих від кору дітей не допускатимуть у школи і дитсадки

У Кропивницькому дітей, які не мають щеплення від кору, не дозволятимуть відвідувати дитсадки та школи.

Про це сьогодні, 29 серпня, під час пресбрифінгу повідомила начальниця управління охорони здоров’я міськради Оксана Макарук, передає кореспондентка “Гречки”.

За словами посадовиці наразі триває загальнонаціональна вакцинація від кору. Такі заходи спрямовані на те, аби зробити щепленння всім дітям, які з тих чи інших причин не отримали його за плановим календарем і необхідно для того аби створити якісний колективний імунітет від цієї інфекційної хвороби.

Вакцина за планом вводиться дітям двічі – у віці 1 року у 6 років.

Оксана Макарук говорить, що у Кропивницькому від початку загальнонаціональної кампанії вакцинацію необхідно було зробити 2368 дітям віком 6 років та 1467 дітям віком 1 рік. Станом на сьогодні її виконали на 69,8% від річного плану. Наразі у місті ще є 1700 доз щеплення. Процедура безкоштовна.

При цьому очільниця управління охорони наголосила, що видано розпорядження, згідно з яким дітям, які не мають щеплення від кору не видаватимуть довідку форми 086, яка дозволяє відвідувати дитячий колектив у школі чи дитсадку.

“Це важливо, аби випрацювати колективний імунітет, щоб не було спалаху та поширення цієї страшної вірусної хвороби”, – наголосила Макарук.

Довідково:
Кір – це гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом і поширенням токсинів, що продукуються вірусом, по всьому організму. До створення вакцини проти кору, захворювання було широко поширене і було однією з основних причин смертності у маленьких дітей.

Нагадаємо, “Гречка” раніше повідомляла, що очільниця управління охорони здоров’я розповіла, що у Кропивницькому до спроможної мережі Кіровоградського госпітального округу увійшли 8 медзакладів. Жоден з них, станом на сьогодні, не відповідає вимогам свого статусу.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *