У кропивницькому госпіталі готуються до змін: бракує обладнання та медперсоналу (ВІДЕО)

В обласному госпіталі для ветеранів війни, що у Кропивницькому, будують кисневу станцію.

Шпиталь готують до прийому хворих на COVID. Аби відповідати стандартам Національної служби здоров’я щодо лікування людей з коронавірусом, у госпіталі не вистачає 70% обладнання і 10 лікарів, – розповів Суспільному головний лікар Геннадій Сябренко.

За вимогами, киснем мають бути забезпечені 80% ліжок госпіталя. Наразі підводка кисню є лише у реанімаційному відділенні, воно розраховане на 10 ліжок, сказав завідувач відділення Микола Олійник.

Інженер госпіталю Андрій Переверзєв розповів, що підрядник розпочав будувати кисневу станцію. Коли завершить – не знає.

“На кисневій рампі буде знаходитись 10 балонів. Згідно робочого проекту, по внутрішнім стінам буде проводитись і монтуватися пластикові короби, в яких буде прокладатися киснева магістраль”, – розповів інженер.

Кисень із кисневого концентратора відрізняється від кисню з магістралі, каже Микола Олійник:

“Кисневий концентратор генерує кисень з повітря. Він видає до 93% кисню. Іноді такого недостатньо. Кисень з кисневої станції більш очищений і більш концентрований – до 99-100% кисню”.

Заступниця головного лікаря Олена Беденко зауважила, що наразі можуть лікувати одночасно до 10 хворих на коронавірус. Треба забезпечити лікування 210 людям – на таку кількість розрахований госпіталь.

“Є три апарати ШВЛ, але зараз задіяти можемо два, бо один – для операційної. Реанімаційне відділення розраховане на 10 ліжок. Одночасно в ньому можуть перебувати 6 хворих. Під цю кількість хворих розраховані і апарати ШВЛ, і обладнання для респіраторної підтримки, обладнання для цілодобового моніторингу функцій пацієнта. Це для 6, максимум 10 пацієнтів. А нам треба для 210. Щоб повністю запуститися, потрібно біля 30 мільйонів гривень”, – говорить Олена Беденко.

Окрім обладнання, не вистачає 10 лікарів – інфекціоністів, терапевтів та анестезіологів.

“Тому що для нашого терапевтичного відділення така кількість терапевтів була непотрібна”, –зазначила Олена Беденко.

Деалі – у відео.

Читайте також: Кіровоградщина: госпітальні бази, які прийматимуть хворих на  COVID-19, продовжують дооснащувати необхідним обладнанням 

На Кіровоградщині до прийому пацієнтів з COVID-19 готують ще сім госпітальних баз

На Кіровоградщині звітують про наявність вільних точок доступу до кисню

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *