Всесвітній день боротьби з раком: як зменшити ризики

Щороку 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком, який проголошений Міжнародним Союзом боротьби з онкологічними захворюваннями. Мета цього дня в усьому світі — підвищення обізнаності людей про рак, як один із найстрашніших і згубних захворювань сучасної цивілізації.

У нашій країні впродовж останнього десятиліття реєструють значне зростання захворюваності на онкопатологію та смертність від неї. Нині в державі понад 1 млн. людей хворих на онкопатологію, в Кіровоградській області — 27992 хворих. Щорічно реєструють понад 140 тисяч нових хворих на рак (по області — 4500 хворих), щорічно помирають 80 тисяч українців, із них 1/3 — особи працездатного віку. Рак є причиною 15% смертей українців. Загалом 5-річне одужання онкохворих в нашій країні близько 56%, в країнах Європи — 80%, а у США — 90%.

Комунальне некомерційне підприємство «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» — найбільший профільний лікувальний заклад області, оснащений сучасною діагностично-терапевтичною апаратурою, що дає можливість виконати діагностичне обстеження та надати спеціальне лікування на високому рівні онкологічним хворим усіх профілів. На базі онкологічного центру розгорнуті наступні відділення для лікування хворих: гінекологічне, мамологічне, торакоабдомінальне, проктологічне, урологічне, радіологічне, хіміотерапевтичне, відділення радіоізотопної діагностики та лікування в якому їх отримують не тільки хворі з Кіровоградської області, а і інших областей України.

«Кіровоградська область відноситься до областей з високим рівнем захворюваності на злоякісні пухлини і щорічно посідає перше місце серед областей України. Так, показник захворюваності із розрахунку на 100 тисяч населення у звітному 2018 році склав 474,9 при середньоукраїнському показнику за 2017 рік — 354,8 та зберігається тенденція до його зростання. Щорічно виявляється понад 4500 хворих (у 2018 р. — 4511), які потребують спеціального лікування в онкологічних закладах», – такі дані озвучив заступник головного лікаря КНП «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» Ігор Макарук.

Відомо, що виникненню 43% ракових захворювань можна було б запобігти. Для профілактики раку потрібно вести здоровий спосіб життя: відмовитись від тютюнопаління та надмірного вживання алкоголю, мати збалансоване харчування, своєчасно вакцинуватись проти вірусів папіломи людини, гепатиту В, раку шийки матки, утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.

«Головне в онкології — це онконасторога, своєчасне проходження профоглядів та виявлення раку на ранніх стадіях», — констатує Ігор Макарук

За даними ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла Найбільша кількість чоловіків вмирає від наступних п’яти видів раку (в порядку зменшення): раку легенів, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу. Серед жінок найбільш розповсюдженими є (в порядку зменшення): рак грудей, легенів, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки.

За матеріалами «Кіровоградського обласного центру здоров’я»

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *