Триває розслідування випадку ботулізму у Кропивницькому районі

Спеціалісти Знам’янського управління проводять санітарно-епідеміологічне розслідування випадку захворювання на ботулізм 34-річної жительки с. Богданівка Кропивницького району.

Згідно з результатом лабораторного дослідження діагноз підтвердився — у крові хворої виявлено ботулотоксин типу «Е», інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили магазин, в якому була придбана риба, що могла стати причиною захворювання. У ході перевірки встановлено, що заклад торгівлі не має державної реєстрації; на готову рибну продукцію відсутні товарно-транспортні накладні, що підтверджують час, місце та інші умови поставки продукції; холодильна вітрина, в якій розміщується риба, з наявним забрудненням, що не забезпечує захист від появи ризику забруднення, не калібрований контрольний термометр у вітрині. Також у холодильній вітрині не витримувалося товарне сусідство: готові копчені рибні продукти розміщувалися поряд зі снеками, які реалізовувалися на вагу.

Персонал магазину не пройшов гігієнічного навчання та навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва й обігу харчових продуктів, що є обов’язковою умовою при поводженні з харчовими продуктами.

За результатами інспектування магазину підприємець отримав припис щодо необхідності усунення виявлених порушень. Виконання припису буде перевірятися спеціалістами Держпродспоживслужби області відразу після закінчення терміну усунення порушень. Невиконання вимог припису тягне застосування до суб’єкта господарювання штрафних санкцій.

У ході перевірки спеціалісти Держпродспоживслужби відібрали зразки харчової продукції (риби, що реалізується) для проведення лабораторних досліджень. Наразі робота триває.

Для вжиття заходів щодо виробника рибної продукції вся інформація направлена до головуправління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *