Теза «там, де чисте довкілля, економіка не виживає» працює лише в низькорозвинених або країнах, які розвиваються, до яких належить і Україна.
Депутат Кропивницької міської ради Дмитро Бірець днями висловив свої міркування щодо пошуку такого балансу на тему «Економіка проти екології. Шукаємо розумний баланс»..
Традиційно багатими у нас є ті населені пункти, де розміщені потужні промислові підприємства, вважає обранець від політичної партії «Пропозиція». Вони є донорами державного бюджету. Тоді як «екологічно позитивні» регіони завжди виступають його реципієнтами. Однак в цивілізованому світі такий наслідковий зв’язок не спостерігається, зауважив пропозиціонер. Взяти хоча б індустріальну Німеччину – основні машинобудівні федеральні землі Баварію чи Баден-Вюртемберг. Питань до чистоти їхнього довкілля не виникає. Чого не скажеш, приміром, про Кропивницький.
«Наше місто буквально стоїть на урані, його добувають майже в межах населеного пункту. І з одного боку, основна маса податкових надходжень залишається за межами міста і навіть регіону, а забруднення ми маємо тут. А все тому, що Східний гірничо-збагачувальний комбінат порядкує шахтами, які адміністративно зареєстровані у Жовтих Водах. При цьому рівень онкологічної захворюваності в області на третину вищий, ніж середньоукраїнський. А в Кропивницькому – у півтора рази. І за рік рак вбиває майже 2000 мешканців регіону. Тому проблема полягає в правильному адмініструванні податків і екологічного збору», – розповів Дмитро Бірець.
На його думку, влада повинна невідкладно прийняти європейський екологічний досвід і максимально швидко ініціювати розгляд законопроектів, які націлені на екологію.
«І мова не про підвищення штрафів, які підприємства можуть не потягнути і завтра закритися. Треба, щоб закон працював так, щоб вони мали певний перехідний період на адаптацію і не забруднювали екосистему нашої держави. Ми ж бачимо протилежне: у Верховну Раду так і не зайшов проект закону про викиди CO2. В Європі за одиницю викидів вуглекислого газу машинобудівні підприємства сплачують 25 євро, а в Україні планувалося запровадити 10 гривень. Але його заблокували відповідні лоббі», – пояснив кропивницький депутат.
Дмитро Бірець також нагадав, що партія «Пропозиція» виступає за повну передачу екологічного контролю і екологічного збору на муніципальний рівень.
Джерело: zpu.kr.ua