Парацетамол та ібупрофен використовуються від жару та болю. Але який з цих препаратів кращий, ефективніший та безпечніший? Дізнайтеся, коли приймати парацетамол та ібупрофен.
Знеболювальні парацетамол та ібупрофен вже давно завоювали своє місце у нашій аптечці. Ми використовуємо їх, щоб знизити температуру, позбутися головного болю або полегшити спазми при критичних днях. Але який же препарат краще: ібупрофен чи парацетамол?
У чому перевага ібупрофену?
Ібупрофен — нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ). Принцип його дії базується на блокуванні ферменту, що утворюють простагландини (хімічні речовини, які викликають запалення та набряк).
Медикамент добре підходить для зняття болю і запалення в місці травми або рани, а також ібупрофен рекомендують і від підвищеної температури.
Ібупрофен сильніший парацетамолу за знеболювальними властивостями. В результаті клінічного дослідження при порівняльній характеристиці ефективності парацетамолу та ібупрофену, було встановлено, що ібупрофен перевершував парацетамол у звичайних дозах при ряді хворобливих станів.
Крім того, даний препарат проявляє свої фармакологічні властивості швидше, а також діє довше — до 6 годин.
Коли краще застосовувати парацетамол?
Парацетамол — це препарат, який використовується для зняття високої температури тіла, а також для полегшення болю помірного характеру. Лікарський засіб має свої властивості завдяки тому, що знижує утворення простагландинів у головному мозку і впливає на терморегуляційний центр.
Для зниження підвищеної температури тіла варто віддати перевагу парацетамолу. Ще однією перевагою медикаменту є значно менша кількість побічних ефектів. Також, на відміну від ібупрофену, він відносно нешкідливий для шлунку.
Однак протизапальний ефект парацетамолу менш виражений, ніж в ібупрофену.
Що краще: парацетамол чи ібупрофен?
Немає єдиної думки стосовно того, що краще: ібупрофен чи парацетамол. Обидва препарати занесені в протоколи лікування як найефективніші, відносно безпечні та дієві препарати.
Ефект від парацетамолу необхідно чекати близько 45-60 хвилин, тоді як ібупрофен діє вже за півгодини. Час дії парацетамолу, як правило, обмежується 4 годинами, а не шістьма, як у випадку з ібупрофеном.
Зазвичай необхідний препарат обирається у зв’язку з причиною його застосування: парацетамол краще підходить для зниження температури при лихоманці, але в нього майже відсутні протизапальні властивості. Ібупрофен своєю чергою більш ефективний при болю та запаленні.
Вагітним та годуючим жінкам, а також немовлятам лікарі в першу чергу радять приймати парацетамол за призначенням, оскільки у парацетамолу менше побічних ефектів і він відносно нешкідливий для шлунку.
Ібупрофен починає працювати швидше і діє довше. Але даний медикамент виводиться з організму нирками. Приймання його протягом тривалого часу може викликати пошкодження нирок і шлункову кровотечу. Вкрай не рекомендується довго вживати ібупрофен тим, у кого є проблеми зі шлунком: ібупрофен здатний посилити виразкову хворобу й ураження слизової оболонки шлунка.
Будьте уважні: обидва препарати можна застосовувати лише протягом нетривалого періоду, а доцільність використання визначається показаннями.
Джерело: gre4ka.info