Що краще — ібупрофен чи парацетамол: обираємо дійсно дієві ліки проти жару та болю

 Парацетамол та ібупрофен використовуються від жару та болю. Але який з цих препаратів кращий, ефективніший та безпечніший? Дізнайтеся, коли приймати парацетамол та ібупрофен.

 

Знеболювальні парацетамол та ібупрофен вже давно завоювали своє місце у нашій аптечці. Ми використовуємо їх, щоб знизити температуру, позбутися головного болю або полегшити спазми при критичних днях. Але який же препарат краще: ібупрофен чи парацетамол?

У чому перевага ібупрофену?

Ібупрофен — нестероїдний протизапальний засіб (НПЗЗ). Принцип його дії базується на блокуванні ферменту, що утворюють простагландини (хімічні речовини, які викликають запалення та набряк).

Медикамент добре підходить для зняття болю і запалення в місці травми або рани, а також ібупрофен рекомендують і від підвищеної температури.

Ібупрофен сильніший парацетамолу за знеболювальними властивостями. В результаті клінічного дослідження при порівняльній характеристиці ефективності парацетамолу та ібупрофену, було встановлено, що ібупрофен перевершував парацетамол у звичайних дозах при ряді хворобливих станів.

Крім того, даний препарат проявляє свої фармакологічні властивості швидше, а також діє довше — до 6 годин.

Коли краще застосовувати парацетамол?

Парацетамол — це препарат, який використовується для зняття високої температури тіла, а також для полегшення болю помірного характеру. Лікарський засіб має свої властивості завдяки тому, що знижує утворення простагландинів у головному мозку і впливає на терморегуляційний центр.

Для зниження підвищеної температури тіла варто віддати перевагу парацетамолу. Ще однією перевагою медикаменту є значно менша кількість побічних ефектів. Також, на відміну від ібупрофену, він відносно нешкідливий для шлунку.

Однак протизапальний ефект парацетамолу менш виражений, ніж в ібупрофену.

Що краще: парацетамол чи ібупрофен?

Немає єдиної думки стосовно того, що краще: ібупрофен чи парацетамол. Обидва препарати занесені в протоколи лікування як найефективніші, відносно безпечні та дієві препарати.

Ефект від парацетамолу необхідно чекати близько 45-60 хвилин, тоді як ібупрофен діє вже за півгодини. Час дії парацетамолу, як правило, обмежується 4 годинами, а не шістьма, як у випадку з ібупрофеном.

Зазвичай необхідний препарат обирається у зв’язку з причиною його застосування: парацетамол краще підходить для зниження температури при лихоманці, але в нього майже відсутні протизапальні властивості. Ібупрофен своєю чергою більш ефективний при болю та запаленні.

Вагітним та годуючим жінкам, а також немовлятам лікарі в першу чергу радять приймати парацетамол за призначенням, оскільки у парацетамолу менше побічних ефектів і він відносно нешкідливий для шлунку.

Ібупрофен починає працювати швидше і діє довше. Але даний медикамент виводиться з організму нирками. Приймання його протягом тривалого часу може викликати пошкодження нирок і шлункову кровотечу. Вкрай не рекомендується довго вживати ібупрофен тим, у кого є проблеми зі шлунком: ібупрофен здатний посилити виразкову хворобу й ураження слизової оболонки шлунка.

Будьте уважні: обидва препарати можна застосовувати лише протягом нетривалого періоду, а доцільність використання визначається показаннями.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *