Під час майстеркласу у кропивницькому онкоцентрі прооперували 12 пацієнток (ФОТО)

 

На базі кропивницького онкологічного центру провели майстерклас із вагінальної хірургії, де куратором був професор, лікар акушер-гінеколог Роман Банахевич.

У медичному закладі зазначеною патологією займаються протягом останніх двох років. За цей час онкохірург Сергій Босько провів 58 операцій з вагінальної хірургії.

В онкоцентрі зазначають, що пролапс тазових органів – прогресуюче захворювання, яке необхідно лікувати консервативним або оперативним шляхом.

Його виявляють як у літних людей, так і у пацієнток репродуктивного віку. Опущення органів малого тазу не становить загрози життю, але суттєво знижує її якість.

Це складні операції, для хірурга важливе знання анатомії, фізіології, важлива довіра між лікарем та пацієнтом. Не всі проблеми пролапсу можна вирішити скалпелем, усе залежить від стадії проблеми.

«Пролапс органів малого тазу (перша та друга стадії) можна лікувати консервативними способами. Це дозволяє призупинити розвиток патології у молодих жінок із мінімальним опущенням вагінальних органів», – зазначив лікар Сергій Босько.

Для нього та колег майстерклас Романа Банахевича додав безцінного досвіду.

«Лікар Банахевич – це легенда вагінальної хірургії на теренах України та визнаний у світі. Я приїхав за секретами та тонкощами оперативного втручання, які не завжди можна прочитати в класичній літературі чи побачити у всесвітніх матеріалах. Потрібне спілкування з менторами, обмін досвідом з колегами. Класне спілкування, жива хірургія, ми отримуємо відповіді на всі питання та вчимося для поліпшення надання допомоги жіночому населенню України», – поділився лікар-гінеколог Андрій Вознюк, який приїхав до обласного онкоцентру на майстерклас із Вінниці.

За два дні майстеркласу прооперували 12 пацієнток. Наймолодша – 32-річна, найстаршій – 74 роки. Після малоінвазивного втручання за два дні пацієнток виписують.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *