Онколог із Кропивницького запитав в МОЗ чому в нас досі заборонений медичний канабіс (ВІДЕО)

12 лютого у Верховній Раді відбулись парламентські слухання на тему протиракової боротьби в Україні. Серед присутніх був і лікар-онколог з Кропивницького Андрій Гардашніков, який роками виступає за якісну паліативну допомогу тяжкохворим пацієнтам.

Зокрема від задав міністерці охорони здоров’я Зоряні Скалецькій питання щодо використання медичного канабісу, зокрема як метод боротьби з приступами нудоти під час хіміотерапії.

Також він спитав, чому лікар має право використовувати як знеболювальний рецептурний препарат морфін, який також є наркотичним, а канабіоїдні препарати — ні.

Оскільки питаннь було багато, а на відповіді посадовиця мала 10 хвилин, вона не встигла відповісти, проте щодо всіх питань обіцяли розмістити відповіді на сайті МОЗ.

«Мені дійсно дуже хочеться, аби лікарі могли лікувати пацієнтів саме згідно з тими рекомнедацієми, які є у всьому світі. Я не хочу оцінювати дії Міністра охорони здоров’я. Я хочу вірити в те, що Зоряна Степанівна ( очільниця МОЗ — авт.) дійсно зацікавлена в тому, щоб наша паліативна допомога була якісною. А паліативна допомога вона не тільки для онкологічних пацієнтів, а і для багатьох невиліковних хвороб і людей, яким треба зменшувати страждання», — каже у відео Гардашніков, — «Я хочу, щоб МОЗ мублічно сказало, що лікування є лікування Що у нас є інструменти контролю за психотропними речовинами, які вже є в обігу і ми просто можемо розширити перелік тих препаратів і додати ще один чи декілька. На цьому наші політики не мають спекулювати. Треба почяснити тим, хто не розуміє позицію між лікування і вживанням наркотиків для задоволення».

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *