Облрада відмовилась передати в оренду приватному інвестору Кіровоградський обласний центр переливання крові

Приміщень Кіровоградської обласної станції переливання крові хотла вз’яти в оренду ТОВ «Біофарма Плазма», проте їй відмовили.

Таке рішення прийняли депутати облради сьогодні.

Виявилось, що у нещодавно відремонтованому приміщенні центру переливання крові, на який витратили близько 30 мільйонів гривень, немає якісного обладнання для роботи з кров’ю.

«Ми маємо цікаву пропозицію від інвестора», — сказав начальник департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Орендувати приміщення на аукціоні хотіла ТОВ «Біофарма Плазма», яка вже має аналогічний проєкт у Черкасах і Сумах.

«Ми запропонували таке Сумській області, Черкаській області і там це вже працює. В країні працює ряд законів, який дозволяє робити приватно-державне партнерство. Ми пропонуємо інвестиці у розірі 80 мільйонів гривень, аби наповнити новим обладнанням.

Тому ваша обласна лікарня купує компоненти крові у Черкаського центру переливання крові», — каже Оксана Плотникова, директорка із стратегічного розвитку «Біофарма Плама».

Зараз Черкаська область отримує за оренду 2,5 мільйони гривень, які направляє на медзаклади, які їх витрачають на покупку елементів крові і до того зекономить на видатках на роботу медзакладу.

Так само працевлаштованими залишаться і нинішні працівники центру переливання крові.

За словами представниці інвестора, завдяки новітнім технологіям аналізу крові, яка дозволить ретельніше перевіряти на її на ВІЛ і гепатити. Наразі, за словами Плотникової, у нас такі аналізи проводять методом ІФА, у той час як набагато достовірнішим є ПЛР-тестування. Нова технологія зменшить шанс перелити людині заражену кров.

Плазма крові, яка залишається, ТОВ «Біофарма ПЛАЗМА» використовує для створення медпрепаратів.

Проте після тривалого обоворення депутати проєкт рішення не підтримали, висловивш побоювання, що стратегічний комунальний заклад опиниться у приватних руках.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *