Надія Оперчук: Епізоотична ситуація зі сказу в області залишається напруженою

 

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук дала інтерв’ю щодо епізоотичної ситуації та надання антирабічної допомоги в області за перший місяць 2024 року.

Вона наголосила, що епізоотична ситуація зі сказу в області залишається напруженою. Про це поінформували у Кіровоградському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

«Станом на 30 січня на Кіровоградщині зареєстровано 12 лабораторно підтверджених випадків сказу тварин», – зазначила Надія Оперчук.

Йдеться про п’ять випадків у Кропивницькому районі, три – в Олександрійському та чотири – у Новоукраїнському.

«Переважна частина хворих на сказ тварин – домашні: у семи випадках – це коти та собаки, решта – лисиці», – каже головна державна санітарна лікарка.

За її словами, сказ характеризується розвитком запалення головного мозку зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання зі зверненням за кваліфікованою медичною допомогою смерть – неминуча.

Люди заражаються сказом від інфікованих тварин через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

Обов’язковою умовою профілактики сказу є регулярне вакцинування тварин та унеможливлення контактів із потенційно небезпечними тваринами.

Надія Оперчук наголосила, що у разі інфікування людини її слід негайно госпіталізувати та ввести антирабічну вакцину. Остання запобігає виникненню захворювання у 96-99% випадків хворих.

В області нині в достатній кількості антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну. Щеплення для людей – безкоштовні.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *