На Кіровоградщині зареєстрували сотні нових випадків ВІЛ-інфекції та СНІДу

В Україні кількість людей із підтвердженим діагнозом ВІЛ перевищує 250 тисяч.

Ще понад 4 тисячі українців мають синдром набутого імунодефіциту (СНІД). 

За січень-жовтень 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 12,6 тис випадків ВІЛ-інфекції, 3,5 тис. випадків СНІДу та 1,6 тис. випадків смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян України та 28 випадків ВІЛ-інфекції серед іноземців.

На Кіровоградщиніза січень-жовтень 2021 року зареєстровано: 

  • 226 випадків ВІЛ-інфекції (24,6 на 100 тис. населення), 
  • 63 випадки СНІДу (6,8 на 100 тис. населення)
  • 43 випадки смерті від СНІДу (4,6 на 100 тис. населення)

ВІЛ вражає імунну систему та знижує опірність організму перед багатьма інфекціями, а також – деякими типами раку. Це – хронічне захворювання, подібне до багатьох інших, його можна контролювати, з ним можна жити повноцінним життям: створювати сім’ю, народжувати дітей, займатися спортом, будувати кар’єру, старіти й виходити на пенсію – так само, як і без ВІЛ. 

Єдина умова – людина з ВІЛ має перебувати під наглядом лікаря і постійно отримувати лікування – антиретровірусну терапію (АРТ). Антиретровірусна терапія в Україні безоплатна, безпечна і якісна. АРТ-ліки необхідно приймати щодня упродовж усього життя. Зараз їх отримують майже 130 тис. українців. 

На 1 жовтня 2021 р. на Кіровоградщині – 3,3 тис. ВІЛ-позитивних осіб та 1,3 тис. хворих на СНІД, які перебувають на обліку у закладах охорони здоров’я. 

АРТ-препарати ефективно контролюють ВІЛ. Завдяки ним неможливо вилікувати ВІЛ та повністю вивести його із організму, проте регулярне застосування такої терапії пригнічує вірус. Його кількість в крові стає настільки мізерною, що він не проявляється в аналізі крові. Якщо такий рівень зберігається впродовж шести місяців, від людини з ВІЛ практично неможливо інфікуватися навіть статевим шляхом. Це — принцип «U = U» або «Н = Н»: «undetectable = untransmittable», що у перекладі з англійської значить «не визначається = не передається». 

Проте навіть після досягнення цього стану припиняти терапію категорично не можна – без щоденного пригнічення ліками вірус знову почне розмножуватися в організмі людини та набуде стійкості до препаратів попередньої схеми лікування.

Важливо також вчасно виявляти ВІЛ. Швидкий тест можна безоплатно зробити у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань, у кабінетах «Довіра», в центрах СНІДу тощо. Це безболісно, потребує лише краплі крові та 15 хв. часу. Також зараз існує інноваційний спосіб тестування на ВІЛ: оральний тест. Його можна пройти, не виходячи із дому.

Замовити тест можна безкоштовно через сайт.

 

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *