На Кіровоградщині пожинають плоди недостатнього рівня охоплення населення медичним обстеженням на первинній ланці

У 8 районах області зросла кількість хворих на туберкульоз.

Цю інформацію озвучили під час засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під керівництвом першого заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Коваленка.

Було детально проаналізовано стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Новгородківському та Устинівському районах, де ситуація із захворюваністю залишається напруженою. 

«Захворюваність туберкульозом органів дихання на Кіровоградщині  становила 62,5 одиниці на 100 тисяч населення, що на 6% нижче, ніж попереднього року. Однак, у порівнянні із загальнодержавними показниками, область займає друге місце по Україні. Всього за 2018 рік зареєстровано майже 600 випадків вперше діагностованого туберкульозу, з них 13 — у дітей», – повідомила заступник директора обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України Надія Оперчук.

Торік ріст захворюваності спостерігався у Компаніївському, Онуфріївському, Гайворонському, Благовіщенському, Голованівському, Устинівському, Маловисківському, Олександрійському районах.

Однією з причин поширення інфекції в області фахівці вбачають недостатній рівень охоплення населення обстеженням на первинній ланці. 

Ускладнює ситуацію й те, що в області працює лише один з чотирьох пересувних флюорографів. Решта потребує ремонту. Тому для врегулювання цього питання розглянуто пропозицію щодо можливого залучення місцевих органів влади до придбання хоча б трьох мобільних флюорографів за принципом співфінансування з місцевих бюджетів.

http://www.kr-admin.gov.ua

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *