Із початку року на Кіровоградщині зареєстровано 146 випадків корости, із них 67 випадків (45,8%) серед дітей.
Короста (scabies) – це заразне захворювання шкіри, яке викликається коростяними кліщем.
У порівняні з аналогічним періодом минуло року спостерігається ріст захворюваності на 10,1%.
Випадки зараження реєструвалося майже на всіх адміністративних територіях, але найбільша частка уражених припадає на міста Кропивницький (11,6%), Олександрію (9,5%) та Гайворонський (8,9%) і Бобринецький райони (7%5).
Здебільшого підйом захворюваності коростою реєструються в осінньо-зимовий період. Зараження стається при прямому контакті із хворою людиною: статеві стосунки, ущільнені житлові умови, коли діти та дорослі ділять одне ліжко, незадовільні санітарно-гігієнічні умови та недотримання особистої гігієни.
Непряма передача інфікування може статися також через одяг та постільні приналежності, які належать хворому.
Основними клінічними симптомами корости являються: сильне свербіння, яке посилюється у вечірній та нічний час, виявлення характерних коростяних ходів, поява вузлових та пухирчатих висипань, ерозій, розчухування. Характерна локалізація елементів висипки на бокових поверхонь пальців рук, між пальцями, в ліктьових згинах, пахвинних складках, животі, внутрішній поверхні стегон, попереку, молочній залозі у жінок та статевих органах у чоловіків, потім розповсюджується кліщ на всі ділянки шкіри.
Щоб усунути можливість непрямої передачі коростяного кліща через постільні приналежності, одяг та інші речі необхідне проведення їх дезінфекції, яку можна здійснити наступними способами:
– прання з наступним кип’ятінням і прасування
– проведення камерного знезараження подушок, матрацу, ковдри, покривала, головних уборів, взуття та інших речей які підлягають кип´ятінню;
– обробка дезінсекційним засобом поверхонь приміщень (підлога, двері, ручки) та умеблювання (стільці, м’які меблі, тощо).
https://labcentr.kr.ua
Джерело: zpu.kr.ua