На Кіровоградщині спостерігається зростання показника чисельності хворих на коросту

Із початку року на Кіровоградщині зареєстровано 146 випадків корости, із них 67 випадків (45,8%) серед дітей. 

Короста (scabies) – це заразне захворювання шкіри, яке викликається коростяними кліщем.

У порівняні з аналогічним періодом минуло року спостерігається ріст захворюваності на 10,1%. 

Випадки зараження реєструвалося майже на всіх адміністративних територіях, але найбільша частка уражених припадає на міста Кропивницький (11,6%), Олександрію (9,5%) та Гайворонський (8,9%) і Бобринецький райони (7%5). 

Здебільшого підйом захворюваності коростою реєструються в осінньо-зимовий період. Зараження стається при прямому  контакті із хворою людиною: статеві стосунки,  ущільнені житлові умови, коли діти та дорослі ділять одне ліжко, незадовільні санітарно-гігієнічні умови та недотримання особистої гігієни. 

Непряма передача інфікування може статися також через одяг та постільні приналежності, які належать хворому. 

Основними клінічними симптомами корости являються: сильне свербіння, яке посилюється у вечірній та нічний час, виявлення характерних коростяних ходів, поява вузлових та пухирчатих висипань, ерозій, розчухування. Характерна локалізація елементів висипки на бокових поверхонь пальців рук, між пальцями, в ліктьових згинах, пахвинних складках, животі, внутрішній поверхні стегон, попереку, молочній залозі у жінок та статевих органах у чоловіків, потім розповсюджується кліщ на всі ділянки шкіри. 

Щоб усунути можливість непрямої передачі коростяного кліща через постільні приналежності, одяг та інші речі необхідне проведення їх дезінфекції, яку можна здійснити наступними способами:

–  прання з наступним кип’ятінням і прасування 
– проведення камерного знезараження подушок, матрацу, ковдри, покривала, головних уборів,   взуття та інших речей  які підлягають кип´ятінню; 
– обробка дезінсекційним засобом поверхонь приміщень (підлога, двері, ручки) та умеблювання (стільці, м’які меблі, тощо).

https://labcentr.kr.ua

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *