МОЗ готує зміни до наказу про лікування пацієнтів з нековідними пневмоніями

Готуються зміни до наказу №722 Міністерства охорони здоров’я про «Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу».

Про це сьогодні, 10 листопада, повідомив під час засідання Ради розвитку громад Кіровоградщини заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар країни Ігор Кузін, відповідаючи на питання про можливість забезпечення однакового підходу лікування як для пацієнтів з пневмоніями як ковідними, так і нековідними.

–  Через тиждень-два точно будуть зміни до цього наказу. Тому що ми зіткнулися з ситуацією, коли лікарні отримують гроші лише за лабораторно підтверджені випадки, – каже Ігор Кузін. – Буде врегульоване питання, коли випадки підтверджені й випадки клінічні. Скоріше за все такий пацієнт буде мати ковід під знаком питання, діагноз встановлено клінічно. Але він зможе отримати лікування і кисень, як ковідний пацієнт. Така робота ведеться. Потенційно зараз рахуємо скільки коштів треба додати до ковідного пакета, аби їх вистачило.

Нагадаємо, за лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою Нацслужба здоров’я України сплачує лікарням гроші. Натомість пацієнти з нековідними пневмоніями, у яких не був підтверджений COVID-19, сплачують за лікування з власної кишені.

Зауважимо, в області готуються задіяти додаткові лікарні для пацієнтів з ковідом. 

Нагадаємо, про таке «Просто пневмонія: чому люди з коронавірусом лишаються без діагнозу».

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *