Кропивницький: не знайти вакцини від папіломавірусної інфекції для профілактики раку шийки матки?

Поки у МОЗ лише рекомендують робити щеплення від папіломавірусної інфекції для профілактики раку шийки матки, у аптеках Кропивницького, її майже не знайти.

До редакції “Гречки” звернулася читачка Тетяна, яка повідомила, що в Кропивницькому вже майже рік немає вакцини “Церварикс”. Це вакцина, яка зареєстрована в Україні проти ВПЛ-інфекції.  

— Останній раз була ще минулого року в червні-липні. Лікарі приписують, а дістати нема де. Тільки великі обласні центри, — пише Тетяна.

У  департаменті охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації про проблему знають.

— Вакцина “Церварикс” рекомендується жінкам для профілактики папіломавірусної інфекції, — каже головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Наталія Журжер. — У наказі Міністерства охорони здоров’я №551 ця вакцина рекомендована, але не обов’язкова, приміром, як проти кору чи дифтерії. На жаль, “Церварикс” дуже рідко буває в нашій аптечній мережі. Це не залежить від лікарів, а залежить від постачальників.

Акушер-гінеколог підтверджує, що жінкам рекомендують придбати цю дороговартісну вакцину (одна доза — 720 грн, за словами медика, але в інтернеті є вартість і понад тисячу грн). Однак знайти її в аптеках області дійсно практично неможливо.

— Останнім часом зідзвонюємося з “Аптека24” і якщо вона є в наявності, то вони її поставляють у той лікувальний заклад, де жінка сказала, що буде робити щеплення, — каже Наталія Журжер.

Зазвичай роблять три вакцинації з інтервалом у півроку дівчаткам від 9 років, а також можна і молодим жінкам за умови, якщо в них при обстеженні не виявили папіломавірусної інфекції.

— Не кожен може придбати собі таку вакцину, — каже Наталія Журжер. — Ми це питання неодноразово обговорювали з онкодиспансером, оскільки, він також рекомендує проводити вакцинацію, адже це є профілактика раку шийки матки.

Натомість, онлайн-консультант Олена “Аптеки24” відповіла, що вакцина “Церварикс” в їх мережі відсутня.

Варто відзначити, що в деяких обласних центрах: Києві, Львові, Івано-Франківську уже кілька років діють програми з безкоштовної вакцинації дівчаток проти папіломавірусної інфекції для профілактики раку шийки матки.

Валерія Жовтун. Фото dnpr.com.ua

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *