Коли на Кіровоградщині масово щеплюватимуть від COVID-19 підлітків

Рішення щодо потрібності вакцинації третьою дозою щеплення від коронавірусної хвороби розглянуть впродовж наступних двох тижнів.

Про це заявив голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) Федір Лапій на каналі  UA:Перший.

«За два тижні… Найближчим часом, приблизно за тиждень, знатимемо, вакцинуємо масово дітей від 12 років, чи не вакцинуємо; щодо третьої дози для осіб з групи ризику, тяжкого перебігу COVID-19, які від початку погано відповідають на вакцинацію, мають нижчу ефективність. Ми розглянемо на НТГЕІ, будемо рекомендувати МОЗ. Я не знаю, яке буде наше рішення, але ми будемо це питання розглядати щодо третьої дози», — зауважив Лапій.

Експерт вказав, що чим старший вік пацієнта, який отримує «бустерну» дозу, тим нижча ефективність:

«Дві дози для осіб від 65 років — це 85% ефективності, не як у молодших людей».

Він додав, що перерва між дозами щеплення має бути близько 6 місяців:

«Імунологи говорять від 6 місяців і більше, або близько 6 місяців. Ми бачимо це на прикладі Ізраїлю і де тривають такі інтервали між 2 і 3 дозою для осіб з групи ризику. Я думаю, що для осіб з групи ризику ми таке рішення приймемо, але поки почекаємо».

Також головний санлікар Ігор Кузін запевнив, що в Україні на сьогодні доступно близько 12 млн доз різних вакцин від коронавірусу, тому, як він запевнив, для додаткової вакцинації доз щеплень вистачить.

«Зараз в Україну поставлено 21 млн і до кінця року ми ще очікуємо 17 млн. Це лише Pfizer вакцини. Тобто кількості вакцини достатньо, щоб вакцинувати усе доросле населення України», — резюмував чиновник.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.