Кіровоградському обласному протитуберкульозному диспансеру пропонують зменшити фінансування на 52 мільйони гривень

В обласному центрі у  протитуберкульозному диспансері в квітні скоротять півтори сотні ліжко-місць та фінансування на лікування хворих. Національна служба здоров’я пропонує фінансування вісім з половиною мільйонів гривень.

Це, за словами головної лікарки диспансеру Галини Горенко, на п’ятдесят два мільйони менше ніж торік. Каже, за минулий рік в області зареєстрували нових інфікованих на туберкульоз майже сім сотень людей, позаминулого року – на пів сотні менше, інформує Суспільне.UA.

З 1 квітня у диспансері скоротять півтори сотні ліжко-місць з чотирьохсот, говорить головна лікарка диспансеру. Каже, через зменшення фінансування скорочуватимуть працівників. Скільки, ще не знає.

«5 лютого цього року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 65 в якій зазначено тариф на послугу – двадцять тисяч шістсот гривень за один випадок. Це ті гроші, за які ми маємо пролікувати пацієнта. Сюди включені медикаменти, харчування та заробітна плата співробітників», – розповідає Галина Горенко.

Додає: лікування одного хворого на туберкульоз триває від пів року до двох, в залежності від ускладнень хвороби.

«Чутливий туберкульоз – сто тридцять п’ять тисяч один випадок. Якщо брати складний випадок – двадцять місяців лікування, більше шестиста тисяч. Звідки взялась цифра двадцять тисяч шістсот – незрозуміло. Ми вважаємо, що це мало, і цього не вистачить», – констатує головна лікарка диспансеру.

Двадцять тисяч шістсот гривень достатньо для лікування одного пацієнта, вважає начальник обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

«Витрати на пацієнта досить високі за рахунок непрофільного утримання цих пацієнтів в закладах. Тому, правильна організація потоків пацієнтів дозволить зберігати фінансовий ресурс, тратити його саме на пацієнта, а не на утримання персоналу, будівлі і всього іншого. Зміна фінансування пов’язана не з утриманням закладів охорони здоров’я, а закупівлею якісних послуг для пацієнта. Для пацієнта нічого не зміниться, тільки для персоналу, який має зосередитись на пацієнті в надані йому якісної послуги», – зауважує Олег Рибальченко.

На харчування одного пацієнта в день йде від сімдесяти до ста двадцяти п’яти гривень. За три місяці стаціонарного лікування – це майже дванадцять тисяч гривень на їжу, говорить Галина Горенко.

«У нас п’ятиразове харчування. Є м’ясо, є риба. Пацієнти звикли харчуватись як треба, бо туберкульоз – це інфекція, яка потребує не тільки лікування, а й гарного харчування. Ми не зможемо забезпечити таке харчування», – стверджує вона.

Говорить, зі скороченим фінансуванням, хворих відправлятимуть на амбулаторне лікування та до сімейних лікарів, або проситимуть дофінансування з місцевого бюджету.

Нагадаємо, 18 лютого відбулась акція біля олександрійського протитуберкульозного диспансеру проти закриття психіатричної лікарні та чотирьох диспансерів: наркологічного, онкологічного, шкірно-венерологічного та протитуберкульозного.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *