Кіровоградщина: за майже два роки протестували на ВІЛ понад 6 тисяч осіб

Із січня 2019 по вересень 2020 року на Кіровоградщині протестували на ВІЛ-інфекцію понад шість тисяч осіб. 

Як повідомили у пресслужбі благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький», тестували людей в рамках проєкту «Колобаритив послуг з виявлення та лікування ВІЛ» ACCESS Pro в рамках програми PEPFAR (2018 – 2023)».

Наша команда протестувала 6425 осіб, з яких у 156 осіб виявили ВІЛ-позитивний статус. Ми не залишили цих людей, а надали якісну соціальну допомогу, працювали над формуванням прихильності і, як результат, наразі 143 особи знаходяться під медичним наглядом та отримують АРТ-лікування. Також 89 статевих партнерів протестували на ВІЛ, із них — у 44 осіб виявили ВІЛ-інфекцію. Наразі всі нововиявлені статеві партнери приймають лікування та перебувають під соціальним та психологічним супроводом. Тестуванням на ВІЛ ми охопили Благовіщенський, Бобринецький, Гайворонський, Долинський, Новоукраїнський, Петрівський райони та місто Кропивницький, – каже Галина Шишелюк — координаторка проєкту на Кіровоградщині, що втілює БО «100 відсотків життя. Кропивницький».

Протягом проєктного року благодійна організація передавала у якості благодійної допомоги понад шість тисяч тестів для діагностики ВІЛ у дванадцять закладів охорони здоров’я. Загалом до впровадження проєкту залучили одинадцять закладів охорони здоров’я Кіровоградської області різних рівнів.

 Ми прагнули своєчасно виявляти ВІЛ-інфекцію, постановити на диспансерний облік осіб з ВІЛ-позитивним статусом, проводити діагностику, адекватно та вчасно призначати лікування, формувати прихильність та утримувати ВІЛ-позитивних на АРТ-лікуванні та на диспансерному спостереженні, що є вирішальними факторами задля уникнення погіршення стану пацієнтів та запобігання розвитку ускладнень,  додала Галина Шишелюк.

Нагадаємо, організація «100% життя. Кропивницький» розповіла про втілені соціальні ініціативи, які підтримала міська рада

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *