Кіровоградщина: у підлітка підозрюють перший в області випадок лептоспірозу

До обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України надійшло екстрене повідомлення щодо підозри на лептоспіроз. Кажуть, це перший випадок у 2021 році.

Симптоми захворювання на лептоспіроз, яке належить до особливо-небезпечних інфекцій, лікарі виявили у 15-річного хлопця з Петрівської територіальної громади Олександрійського району. Хворий проходить клінічне обстеження та отримує курс лікування в умовах стаціонару.

Фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб проводять повний комплекс епідеміологічного розслідування.

Встановили, що постраждалий напередодні хвороби купався у річці Інгул (смт Петрове) та під час купання отримав пошкодження шкіри на лівій нозі. Для підтвердження можливості інфікування дитини під час купання у річці відібрана проба води для дослідження в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій.

Яка ситуація на Кіровоградщині загалом?

Щорічно в області реєструються випадки захворювань людей на лептоспіроз, в тому числі з летальним результатом.

У 2020 році в області реєстрували 5 випадків лептоспірозу; 2019 рік – 6 випадків; 2018 рік – 12 випадків; 2017 рік – 11; 2016 рік – 15.

Небезпечний лептоспіроз

Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті з інфікованими тваринами. В організм людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени й взимку. Часом захворювання може протікати безсимптомно.

Лептоспіроз лікують антибіотиками, причому призначити лікування може тільки лікар.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *