Кіровоградщина: у дитячому протитуберкульозному санаторії порушують права дітей

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області Олег Кошовий та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Віктор Жученея здійснили моніторинговий візит до КЗ «Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій» Кіровоградської обласної ради.

 

Про це йдеться на сайті уповноваженого ВРУ з прав людини.

На момент візиту у закладі проходили реабілітацію 91 дитина віком від 4 до 15 років. З них, 2 дитини сироти, 9 напівсиріт, 8 позбавлених батьківського піклування, 14 тимчасово вилучених з сімей, 2 дитини з інвалідністю, 2 дитини під опікою та 51 з малозабезпечених або неповних сімей. Надання медичної допомоги забезпечують 50 медичних працівників. Заклад розрахований на одночасне перебування 110 дітей.

Поряд з лікуванням та реабілітацією дітям забезпечено право на здобуття загальної середньої освіти. Навчальний процес у школі, яка є структурним підрозділом педагогічної служби санаторію-інтернату, забезпечують 26 педагогів та вихователів.

У закладі, зазначають на сайті уповноваженого ВРУ з прав людини, відчувається атмосфера взаємодопомоги та піклування персоналу за дітьми.

Проте водночас монітори виявили порушення в діяльності закладу.

Зокрема, приміщення двох корпусів школи та їдальні санаторію не забезпечено системою протипожежної сигналізації, а також засобами первинного пожежогасіння відповідно до затверджених стандартів. Не забезпечено архітектурну доступність до приміщень закладу маломобільних категорій громадян.

На території закладу наявні аварійне приміщення колишнього спального корпусу та недобудованого лікувального корпусу, вхід до якого вільний та становить потенційну загрозу для безпеки дітей.

Крім того, під час обходу спальних приміщень відділення дошкільнят встановлено порушення температурного режиму. Там температура становила 14 градусів. Представники адміністрації пояснили, що це вимушений захід задля економії ресурсів під час опалювального сезону. Також у спальних кімнаті зафіксовано недостатність штучного освітлення, необхідність проведення ремонтів. У приміщенні середньої школи не забезпечено належний доступ дітей до питної води. Зазначене порушує права дітей на належну медичну допомогу, належні та безпечні умови перебування.

На адресу Кіровоградської обласної адміністрації та обласної ради готуються відповідні листи реагування.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *