Жіноче здоров’я під час війни: що робити, коли до лікаря не потрапити?

Лікарка, засновниця «Жіночого клубу» Наталя Лелюх опублікувала поради для українок, які під час воєнного стану стикнулися з проблемами сечостатевої системи.

Цистит

Цистит – це запалення сечового міхура. Частіше бактеріальне. Боляче пісяти, постійно здається, що вам хочеться пісяти, і при цьому також боляче. До всього цього може долучитись температура, сухі потріскані губи.

Що робити:

Утеплити ноги. Підійде все. Від другої пари житомирських носочків до теплого животика собаки, що разом з вами пересиджує повітряну атаку.

Пити багато теплої води, чаю. Але з підкисленими розчинами (журавлина, лимон) треба бути обережними. Особливо тим, у кого раніше були виявлені оксалати та урати в аналізі. Потік сечі – це додатковий механізм одужання. Чим більше,тим менше шансів бактеріям розмножуватися.

Випити будь які таблетки на основі нестероїдних протизапальних (Ібупрофен 400-600 мг, Німесіл, Аффіда Макс, Блокмакс рапід, Бруфен та інші), діюча речовина ібупрофен 400 або 600 мг. Пити ці таблетки краще після їжі, запивати водою. З обережністю пити людям з виразковою хворобою, особливо на тлі стресового загострення. Ібупрофен можна приймати 3 дні по 1 таблетці по 2 рази (добова доза на більше 1200 мг).

Антибіотик. Потрібен у випадку бактеріального циститу. Але аналізи зараз здавати проблематично. Тому, якщо цистит вперше, супроводжується підвищенням температури і не проходить після перших двох таблеток ібупрофену, бажано пошукати в аптечці Монурал або Аугментин. Монурал це такий порошок, який приймається двічі з інтервалом в 12 годин. Аугментин – це таблеточки, які приймаються по одній двічі в день 5 днів підряд. Можна приймати Фуромаг по 50 мг 3 рази на день 5 днів. Що знайдете в аптечці або в аптеці.

Тепло на живіт та промежину. Ідеально – грілка. Пластикова бутилка з теплою водою також підійде.

Кандидоз, або «молочниця»

Це такий дуже неприємний стан, коли в піхві та на промежині у жінки несамовито чухається і пече. При цьому дискомфорт, сирні білуваті виділення і навіть боляче пісяти.

Що робити:

Найпростіше. Візьміть 1 чайну ложку харчової соди на 1 літр теплої води і підмивайтесь цим розчином 2-3 рази на день три дні підряд. Спринцюватись не треба.

Флуконазол 150 мг одноразово. Флуконазол (Fluconazole) – діюча речовина, самі ліки можуть мати іншу назву.

Місцево, тобто вагінально, можна використовувати свічки або крем з клотрімазолом або ністатіном. Сім днів поспіль.

Під час лікування і 24 години після бажано не жити вагінально статевим життям. Не тільки тому що буде боляче, а ще й тому, щоб дати флорі у якої урвався терпець трохи оговтатись і відновити своє функціонування. Жодних препаратів для відновлення флори не потрібно!

Синдром подразненого кишківника

На тлі стресу і при різкій зміні харчових звичок може постійно пучити, дискомфортно внизу живота, закреп декілька днів.

Що робити:

Перестати постійно їсти солодощі. Також слід мінімізувати капусту, мучнисті каші (білий рис, булгур, манку) і білу випічку, прострочену молочку і горіхи.

Без пробіотиків. Ніяких пробіотиків шукати не потрібно, адже вони погіршать ситуацію.

При можливості зробіть клізму. Простою теплою трохи підсоленою водою. Цей спосіб підходить тим, у кого не так часто повітряна тривога.

Від закрепів допоможуть гліцерінові свічки, дуфалак, бісакоділ, гутталакс (що знайдете в аптечці, або в аптеці).

Проблеми з менструацією

Під час сильного стресу першою відключається репродукція. Тому що гострий стрес – це про вижити, а не про продовжити життя. Репродукція – це довготривалий і енергозатратний процес.

Менструація не приходить.

На всяк випадок зробити тест на вагітність. Лікувати затримку чи викликати її спеціально не треба. Якщо у вас немає більше ніяких симптомів, то просто спробуйте виспатись і помедитувати

Менструація не приходить і є інші симптоми.

Якщо сильно болять груди – можна робити легкий самомасаж грудей, носити зручну білизну, краще спортивну. ще непогано працює легкі сечогінні і знеболювальні мазі (незначна кількість в самомасажі).

Якщо болить живіт. Якщо біль сильний, раптовий і не знімається знеболювальними – по можливості звернутися за медичною допомогою. Підійдуть такі знеболювальні: всі препарати з групи нестероїдних протизапальних (нурофен, ібупрофен, німесіл), або дексалгін, кетанов, спазмалгон. Но-шпа не працює в такому випадку, а парацетамол є малоефективним, але при відсутності альтернативи – підійде.

Виділяється молоко з грудей. Це тривожний сигнал, якщо ви не народжували останні три роки і зараз не маєте немовля на грудному вигодовуванні. Рідина схожа на молоко виділяється з обох грудей і відсутні менструації – це може бути наслідком сильного стресу, а може бути проявом захворювання гіпофізу. Воно не потребує екстреного лікування, але після війни варто записатися на прийом до ендокринолога.

Менструальна кровотеча. По обсягу нормальною вважається крововтрата до 80 мл. Виміряти її в умовах воєнного стану важко, тому якщо є потреба змінювати прокладку щогодини, бо вона заповнилася, то спробуйте потрапити в гінекологічний стаціонар. Якщо прокладок треба менше, але це вас лякає – можна спробувати дістати настоянку водяного перцю і пити її по 30 крапель тричі в день (не доказово, але заспокоює) та транексамову кислоту по 1 таблетці три рази на день не довше 3 днів.

Мажучі виділення між менструаціями. Незначні менструальні виділення, для яких вистачає декілька щоденних прокладок не є приводом бігти в комендантську годину до лікаря на УЗД, але коли ворожі чоботи підуть в напрямку російського корабля – ідіть до лікаря на огляд.

Джерело: gre4ka.info

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *