Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними.
На цьому наголосив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.
«Жителів області, які отримали перше щеплення AstraZeneca (Covishield) зараз цікавить, чи можна ревакцинуватися таким же препаратом, але виробництва Республіки Корея. Можна і навіть потрібно. Обидві вакцини є взаємозамінними. Вони однакові за складом і технологією виробництва», – роз’яснив посадовець.
Він зазначив, Міністерство охорони здоров’я гарантує, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.
Водночас директор департаменту попередив, що вакцини різних типів не є взаємозамінними.
«Тобто тим, хто отримав першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щеплюватися другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac. Щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність», – зауважив Олег Рибальченко.
Довідково: раніше МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відтак ревакцинація стартує в середні травня.
Кіровоградська область отримала 12 тисяч 100 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield).
Станом на вчора, 5 квітня, імунізацію від коронавірусу пройшли 7602 жителів регіону, в черзі – 5516 особи.
Читайте також: Чому лише кожен десятий кропивницький учитель погодився на вакцинацію від коронавірусу
На Великдень – усі вдома: вимоги карантину та рекомендації міської влади Кропивницького
Вакцинуватися від CОVID-19 закликав земляків міський голова Кропивницького
Джерело: zpu.kr.ua