Як у лікарнях Кропивницького триває перехід на онлайноформлення лікарняних

63 із 79 лікарень Кіровоградської області перейшли на електронні лікарняні листи.

Про це Суспільному сказав директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Нагадаємо, що повна відмова від паперових лікарняних листів мала відбутися 1 вересня, але цей термін подовжили ще на місяць.

«За місяць, на який міністерство охорони здоров’я відтермінувало перехід, користуватись електронними листками непрацездатності будуть у всіх лікарнях області», – зазначив посадовець.

В обласному онкоцентрі, що у Кропивницькому, електронні лікарняні листи використовують протягом трьох місяців.

«На електроні лікарняні перейшли всі 70 лікарів. У них не виникло з цим питань. Натомість проблеми є на підприємствах і установах, де мають затверджувати лікарняні до оплати. Людина працює на заводі, приходить і каже, що про неї в системі є інформація. Її не знаходять. Пацієнт повертається до онкологічного закладу і просить надати паперовий листок непрацездатності», – повідомив генеральний директор онкоцентру Костянтин Яриніч.

Лікар-онколог Андрій Гардашніков розповів, що на оформлення лікарняного в електронній системі витрачає від п’яти до семи хвилин. Виконав чотири дії, вказав, що це новий випадок непрацездатності, натиснув кнопку ”Створити”.

Щодня він робить 4-5 таких висновків. Головною перевагою електронної системи вважає те, що не треба кожні 10 днів надавати дані про пацієнта лікарсько-контрольній комісії для продовження лікарняного і слідкувати за правильністю й точністю його оформлення.

«Для мене основним мінусом є обмеження, що лікар може оформити медичний висновок не пізніше ніж за 24 години після того, як він констатував непрацездатність пацієнта. Це замало, бо є ще людський фактор: людина може помилиться, забути внести ті чи інші дані в медичний висновок», – зазначив Андрій Гардашніков.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *