У Кіровоградській області 254 аптеки бере участь у програмі реімбурсації «Доступні ліки», з яких 47 розташовані у невеликих містечках та селах. 182 аптеки відпускають інсуліни.
Про це повідомляє Нацслужба здоров’я України.
В рамках цієї програми пацієнти можуть отримати безоплатно чи з невеликою доплатою препарати для лікування хронічних захворювань. Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнтові потрібно звернутися до лікаря за електронним рецептом. Вибрати зручну аптеку і за рецептом одержати препарати.
Знайти аптеку
Знайти аптеку допоможе дашборд — «Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів». У лівому крайньому стовпчику потрібно вибрати область та населений пункт. Карта покаже перелік аптек, де пацієнтові можна отримати ліки.
Або шукати аптеку з наліпкою «Доступні ліки». А у випадку, якщо пацієнтові потрібен інсулін — «Інсулін+».
За даними пресслужби Міністерства охорони здоров’я, пацієнти, які мають електронний рецепт, можуть отримати свої препарати в будь-якому куточку України. Потрібна лише аптека, яка бере участь у програмі та має договір з НСЗУ.
Крім того, якщо в аптеках міста чи села не виявилося потрібних ліків, їх може купити для вас інша людина в іншому населеному пункті. Для цього потрібно:
- повідомити цій людині 16-значний номер рецепту та 4-значний код підтвердження, які вона має продиктувати в аптеці;
- пояснити, які саме ліки вам потрібні.
Наразі «Доступні ліки» відпускають понад 11 600 аптек по всій країні.
Пацієнт звертається до обраної аптеки з е-рецептом. Щоб отримати ліки, необхідно назвати фармацевту номер електронного рецепта. Переконатись, що необхідні ліки є у потрібній кількості. Назвати код підтвердження і отримати потрібні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
Якщо у аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення. Це безоплатно. Аптека не має права відмовити у цій послузі, оскільки вона підписала договір з НСЗУ. Якщо пацієнту відмовили, потрібно звернутись до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Якщо у пацієнта немає телефону, то лікар, виписуючи електронний рецепт, роздрукує його у вигляді інформаційної пам’ятки на папері. Саме з цією пам’яткою потрібно йти в аптеку.
Програма «Доступні ліки» покриває медикаментозне лікування:
- від серцево-судинних хвороб;
- від діабету 2 типу;
- для профілактики інфарктів та інсультів;
- від бронхіальної астми;
- від розладів психіки та поведінки;
- від епілепсії;
- від нецукрового діабету;
- інсулінозалежного діабету (1 тип).
За весь час роботи електронного рецепта по програмі «Доступні ліки» у Кіровоградській області погасили 854,4 тисячі рецептів. З них на інсуліни — 16 тисяч е-рецептів.
На сьогодні програма «Доступні ліки» охоплює 354 лікарських засоби.
Джерело: gre4ka.info